שמירה על בריאות לגיל הזהב – אתגר ששכרו בצידו

אנשים המגיעים לגיל הזהב מוצאים את עצמם פעמים רבות בפני אתגרים לא פשוטים בתחום הגוף והנפש, התמודדויות שלא היו רגילים אליהן וצרכים אחרים בכל הקשור להתנהלות יומיומית וטיפול במחלות. אין ספק, כי בריאות לגיל הזהב היא עניין מרכזי ביותר, הנדרש לתשומת לב מרובה בשל הקשיים לפתור מחלות ובעיות בריאותיות בגיל זה ובשל הסיבוכים שאפשר שיקרו.

מהן בעיות הבריאות הנפוצות ביותר בגיל הזהב?

בגילאים המבוגרים נפוצות יותר בעיות הקשורות בתפקוד הלב וכלי הדם, בעיות בשמירה על רמת הסוכר בגוף עד כדי פיתוח סכרת, הפרעות ראיה ושמיעה, הפרעה בתפקוד הכליות, עצירות, התדלדלות מסת העצם, אסטמה של העור ואחרות. פעמים רבות סובלים בני גיל הזהב מהפרעות בתזונה, מחוסר ויטמינים ואכילה לא מספקת של אבות המזון. בנוסף לכל אלה, בגיל מאוחר מתפתחות לעיתים הפרעות קוגניטיביות, שעשויות להעיד על התפתחות מחלת האלצהיימר, וכן קשיים נפשיים אחרים דוגמת דיכאון, התוקף פעמים רבות את בני גיל הזהב המתקשים להתמודד עם הזקנה.

כיצד אם כן אפשר להצליח בשמירה על בריאות בגיל הזהב?

שמירה על בריאות בגיל הזהב היא אפשרית בהחלט, גם אם קשה יותר לביצוע לנוכח ריבוי האתגרים הגופניים בגיל זה. עם זאת, בני גיל הזהב המחליטים לקבל על עצמם אורח חיים בריא, ומבינים את הצורך בהתמקדות בצרכים הגופניים שלהם עצמם, יצליחו לשמור על בריאותם בצורה איכותית וטובה.
שמירה על בריאות לגיל הזהב אפשרית קודם כל באמצעות תזונה נכונה. רצוי מאוד להיוועץ בתזונאי/דיאטן, על מנת לבחון את הרגלי האכילה, לבדוק בדיוק מהם המאכלים הנאכלים מדי יום, ולבחון האם הם מספקים את מכסת הויטמינים הנדרשת והמומלצת. על מנת לשמור על בריאות לגיל הזהב נדרש לעיתים לעשות שינויים בהרגלי התזונה, להפחית פחמימות, שומנים וסוכרים, ולעיתים נדרש לבצע את השינויים לנוכח מחלות או חשד למחלות (יתר לחץ דם או סכרת).
בנוסף, שמירה על בריאות לגיל הזהב מושגת באמצעות פעילות גופנית וכן, גם מי שמעולם לא עסק בה יכול להתחיל, לאחר היוועצות עם רופא כמובן. הפעילות הגופנית המומלצת יותר לבני גיל הזהב היא שחיה או הליכה, שני סוגי ספורט שאינם דורשים היערכות מוקדמת ויכולים להתבצע בהתאם לקצב של המתאמן. במידת האפשר, כדאי להיוועץ באנשי מקצוע שיסייעו בהדרכת בני גיל הזהב אודות אפשרויות ספורטיביות נוספות העומדות בפניהם.

ובל נשכח – אחת הדרכים הטובות ביותר לשמירה על בריאות לגיל הזהב היא באמצעות ניהול חיים מלאים, פעילים ועסוקים, עם משפחה, חברים ומכרים מכל סוג.

מחפשים בית אבות?

זקוקים לפתרון מיידי להוריכם?

פנו אלינו ונמצא פתרון יחדיו ! שיחת חינם 1-800-210-757

צור קשר

  • captcha

    הכניסו את הקוד המופיע בתמונה
  •