שיקולים ולבטים בבחירת דיור מוגן להורה

ההחלטה להעביר את ההורים לדיור מוגן היא החלטה ענקית, וכזאת שנעשית בהצלחה על ידי קבלת החלטות קטנות רבות. הדרך בין לשקול לבצע מהלך שכזה ועד לביצוע הפעולה ממש, יכולה להיות קלה יותר על ידי נקיטה בכמה צעדים בתהליך זה.
אתם לא האדם הראשון שצריך להתמודד עם סוגיות רבות, אתגרים ורגשות שכרוכים בהחלטה זו. רבים אחרים כבר עברו את התהליך הזה של טיפול בקשישים ואתם יכולים להפיק תועלת ממה שלמדו.


הרשימה שלהלן נועדה לעזור לכם לא לפספס שום פרט, בין אם רגשי, פיננסי או מעשי, שאולי תצטרך להתמקד בו על מנת שתוכלו לפעול באופן הנכון והחלק ביותר, כשתתחילו לדאוג לסידורי המגורים החדשים של ההורים המבוגרים שלכם.
כשמסתכלים על הרשימה בפעם הראשונה, היא עלולה לגרום לכם להרגיש יותר מבולבלים ממה שהרגשתם קודם. לכן, אחת הדרכים הטובות ביותר להתגבר על רגשות אלה היא להתחיל לעבוד באמצעות שאלות וצעדים שאיתם תוכלו להתמודד בקלות. זה יעזור לכם לראות איזו החלטה שקשורה למעבר ההורים לדיור מוגן, תהיה מאתגרת יותר עבורכם.
עמידה פנים אל פנים מול האתגרים הגדולים ביותר שלכם (כשגם תדעו מהם), תעזור לכם להיות מעודכנים יותר ופרואקטיביים יותר, ובסופו של דבר תאפשר לכם לארגן את הדיור המוגן להורים שלכם, כך שתוכלו להיות סמוכים ובטוחים שאתם עושים עבורם את הדבר הטוב ביותר האפשרי.

1. איפה מתחילים?

מתחילים בהתחלה. ערכו רשימה של שאלות. השאלה החשובה ביותר היא "האם מהלך זה באמת הכרחי?" קחו בחשבון את היתרונות והחסרונות של מגוון רחב של אפשרויות שקיימות בארץ במסגרת טיפול בקשישים:

  • האם ההורים יכולים להישאר בבית שלהם אם יקבלו קצת עזרה מבחוץ או מצד המשפחה?
  • מהי מידת העזרה שאתם זקוקים לה כדי לסדר דיור מוגן להורים (למשל, האם יחידת דיור בדיור מוגן מספיקה או שיש צורך בסיוע סיעודי כלשהו)?
  • האם ההורים יכולים לעבור להתגורר עם מישהו מבני המשפחה?
  • עד כמה ההורים מוכנים לבצע את המעבר?
  • אילו נסיבות מיוחדות אחרות כולל המצב הייחודי שלכם?

2. כיצד אפשר למצוא מקום טוב עבור ההורים?

בדקו מסגרות של דיור מוגן באזור המגורים שלכם, כדי שההורים יישארו קרובים אליכם. ניתן למצוא באינטרנט פרסומים רבים לדיור מוגן בכל הארץ. כדאי לבקר בכמה מהם, לראות במו עיניכם את איכות המקום, מספר אנשי הצוות שעומדים לרשות הדיירים, לחוש את האווירה במקום, לבקר בחדר האוכל ולהתרשם מאיכות המזון וכדומה.

3. כמה זה יעלה?

כנראה שזה יהיה יקר יותר ממה שאתם חושבים. חשוב לדעת שהנהלות דיור מוגן מנהלות משא ומתן נפרד עם כל דייר, ואתם יכולים לנסות לקבל תנאים טובים יותר ממה שמוצע לכם בתחילה. אולי כדאי גם להתייעץ עם עו"ד דיור מוגן, ממש כפי שהייתם עושים בכל עסקת נדל"ן אחרת. בנוסף, ערכו השוואה בין המחירים שמציעים בתי דיור מוגן ובחרו את מה שמתאים לכם.

מחפשים בית אבות?

זקוקים לפתרון מיידי להוריכם?

פנו אלינו ונמצא פתרון יחדיו ! שיחת חינם 1-800-210-757

צור קשר

  • captcha

    הכניסו את הקוד המופיע בתמונה
  •