שילוב מעקות כחלק ממערך הבטיחות בבית אבות

במסגרת השהייה של ציבור הקשישים בבית אבות, המטרה היא להעניק להם את השירות המקצועי והטוב ביותר, זאת באמצעות שילוב של אמצעי בטיחות שונים כגון מעקות. אותו טיפול רפואי המוענק לקשישים צריך להיות הטוב והמקצועי ביותר, אך גם יש צורך בשמירה על איכות החיים שלהם באמצעות אמצעי בטיחות.  אותו צוות המטפל בקשישים צריך לגלות אחריות ולוודא כי בריאותם של אותם קשישים תשמר. הצוות האחראי על הטיפול בקשישים עובד שעות נוספות במטרה לשמור על בריאותם ולהעניק להם את השירות הטוב ביותר החל ממגוון פעילויות בשעות הפנאי ועד לדאגה לבטחונם האישי.

 

אין ספק כי אף אחד מאיתנו לא רוצה לדון בנושא מעבר לבית אבות, אך כאשר מגיעה השעה חשוב מאד לגלות עירנות ולבדוק היכן נמצא בית האבות המקפיד על בטיחות הדיירים. מצד בית האבות, יש לדאוג לתקופת הכשרה של צוות העובדים אודות שלל אמצעי בטיחות שונים על מנת להתעדכן ולגלות בקיאות במגוון אמצעי הבטיחות החדשים. בסופו של דבר, העולם מתקדם ואמצעי בטיחות שהיה ניתן לראותם בעבר כגון מעקות ניתן לראותם גם היום, זאת לצד אמצעי בטיחות מתקדמים.

מהן הסכנות ללא אמצעי בטיחות

דמיינו לכם סיטואציה בה הקשישים מסתובבים באופן חופשי וללא השגחה בבית האבות. מצב זה יכול להסתיים בתאונות רבות כגון החלקה או נפילות, מה שמצריך השגחה רבה. ככל שעולה הגיל, כך הסיכוי של אותם קשישים להיפגע בתאונות גבוה יותר ולכן חשוב מאד להגן עליהם באמצעות  אמצעי בטיחות שונים כגון מעקות.

אילו סכנות יכולות להתרחש ללא הקפדה על אמצעי בטיחות?

  • מכשולים שונים הנמצאים בבית האבות או במסדרונות ויכולים לגרום לנפילות ולפגיעות חמורות.
  • חוטי חשמל ארוכים שאינם נמצאים בצמוד לציוד החשמלי עשויים לגרום נזק רב.
  • משטחים חלקים היכולים לגרום לנפילות רבות בקרב הקשישים.
  • מדרגות ללא מעקות, מה שעשוי להגביר את הנפילות.

יתרונותיהם של מעקות ושאר אמצעי בטיחות

כפי שהזכרנו קודם לכן, כיום ישנה מודעות רבה בקרב הבעלים של בית אבות לשמירה על הדיירים ולכן ניתן לראות בתי אבות אשר מצויידים באמצעי בטיחות שונים כמו  מצלמה המאפשרת לצלם את הדיירים וכך לעקוב אחר מצבם ולראות האם הם זקוקים לסיוע.

 

כמו כן,  התקנת מעקות למדרגות מונעת נפילה ולכן חשוב מאד להקפיד על התקנה איכותית. דבר נוסף המסייע בשמירה על הבטיחות, חשוב מאד להקפיד כי פריטים שונים לא יפוזרו במסדרון ובשאר המקומות וכך לא יאונה נזק.

 

כמו כן, חשוב מאד להקפיד על התקנה של לחצני מצוקה המאפשרים לדיירים ללחוץ כאשר הם זקוקים לסיוע. אמצעי בטיחות נוסף המסייע לשמירה על הדיירים זה התקנת ריהוט הכולל פינות עגולות למניעת נפילות.

 

לסיכום, על מנת לשמור על בטחונם של הדיירים, חשוב מאד לדאוג לכמה שיותר אמצעי בטיחות על מנת להבטיח את המשך השהייה שלהם בבית האבות בצורה הטובה ביותר.

מחפשים בית אבות?

זקוקים לפתרון מיידי להוריכם?

פנו אלינו ונמצא פתרון יחדיו ! שיחת חינם 1-800-210-757

צור קשר

  • captcha

    הכניסו את הקוד המופיע בתמונה
  •