איך שומרים על קשר קרוב עם יקירינו השוהים בדיור מוגן?

פעמים רבות מבוגרים מחליטים כי הם אינם מעוניינים להמשיך ולהתגורר בביתם וכן כי אינם מעוניינים לעבור ולגור אצל ילדיהם אלא בדיור מוגן המתאים לדרישותיהם. לעיתים, החלטה זו מתקבלת משום הרצון לחיות במסגרת המקנה להם בטחון וסביבה קהילתית חברתית המורכבת מאנשים בני גילם המספקת את כל צרכיהם (סופרמרקט, מרפאה, שירותי שמירה ועוד). מסגרת זו הנקראת דיור מוגן הינה מסגרת פרטית וכל אחד יכול לבחור באותו דיור מוגן במיקום וברמה המתאימים לו בהתאם לתקציב העומד לרשותו וכן השירותים הנלווים המוצעים לו.

דיור מוגן והקרבה המשפחתית

דיור מוגן הוא אמנם מסגרת שתספק ליקירכם את כל שדרוש להם מבחינה חברתית וחומרית, אך היא אינה תחליף לקשר האנושי משפחתי שלו כל אדם זקוק. כל אדם מגיע לשלב בו הוא מזדקן, הפיזיולוגיה שלו משתנה וההתמודדות עם האבידות והשינויים הרבים הם אינם דבר קל עבור אף מבוגר. לכן, אין זה משנה אם בחרתם במסגרת דיור מוגן בהתאם לרצונותיהם של בני משפחתכם ולא משנה כמה הדיור יוקרתי, אשר כביכול מעניק לו את כל מה שהוא צריך, יש לקחת בחשבון כי דיור זה לוקה בדבר אחד, המבוגר אינו גר עם ילדיו ונכדיו ולכן חשוב מאוד לשמור על קשר שוטף וקרוב עם יקירכם השוהים בדיור המוגן.

מחקרים שנעשו על ידי מוסדות מחקר שונים ברחבי העולם מצביעים על כך שמבוגרים נוטים ללקות בדיכאון ובמצבים רגשיים שונים בעקבות בדידות ואותם שינויים המאפיינים את הזדקנות הגוף, קחו בחשבון כי ההתמודדות אינה קלה וקשר עם המשפחה מספק נחמה ושמחה אשר תעזור לאדם המבוגר

התמודדות עם המצב

חשוב לציין כי ילדים רבים אינם מודעים או מנסים להדחיק את הזדקנותם של הוריהם ורואים בדיור מוגן פתרון כולל המעניק להוריהם את כל מה שהם צריכים. אסור להתעלם מהעובדה כי כאשר אדם מבוגר מחליט להיכנס אל דיור מוגן הוא מגיע להחלטה זו משום שהוא חש כי הוא אינו רוצה להמשיך ולגור לבד וכי הוא זקוק לסיוע מסוג מסוים. אין זה משנה אם הוא מסוגל לבצע את כל הפעולות היומיומיות בעצמו, ההחלטה לעבור לדיור מוגן נעשית על מנת לזכות באותה הגנה ובטחון ומתוך החלטה נחושה לא להלאות את הילדים בבעיותיו ולהעניק להם את האפשרות להמשיך ולנהל את חייהם וחיי משפחותיהם ללא תשומת לב יתרה אל צרכיהם של הוריו.

למרות כל זאת חשוב לזכור כי יקירכם נמצא לבד בדיור המגן וביקורים חיוניים לו וכן אירוח בערבי החג. פעמים רבות ההורה חש בודד ונמצא במצב של "חרדת חגים". הוא מעמיד פנים כי הכל בסדר איתו וכי יש לו כוחות לשאת את החג וסיטואציות נוספות בעצמו וזאת על מנת להחזיק מעמד ולא להלאות את משפחתו ולכן זהו תפקיד המשפחה להמשיך ולבקר אותו בצורה קבועה באותה מסגרת בה הוא בחר לגור וכן להזמין אותו לחגוג עם כל המשפחה, באירועים משפחתיים ובחגים וזאת על מנת שהוא לא יחוש בודד בתהליך הלא פשוט אותו הוא עובר.

כיום, כל דייר יכול לומר להנהלה מתי הוא מעוניין שילדיו יבואו לבקר אותו וכן מתי הוא מעוניין לנסוע אל ילדיו. אין הגבלה משום סוג ולכן תמיד תוכלו לקבוע עם יקירכם את היום והשעה הנוחים לכם להגיע ולבקר אותו. בנוסף, קשר רציף עם ההנהלה והצוות המטפל יגרום ליקירכם לחוש כי הוא חשוב לכם וכי אתם מעורבים בחייו.

מחפשים בית אבות?

זקוקים לפתרון מיידי להוריכם?

פנו אלינו ונמצא פתרון יחדיו ! שיחת חינם 1-800-210-757

צור קשר

  • captcha

    הכניסו את הקוד המופיע בתמונה
  •