קשישים בשנות 2000 - איך שורדים כשהמצב בשוק קשה?

המצב הכלכלי הקשה נותן אותותיו בכל תחום. הנפגעים העיקריים הם מי שמכונים "הקבוצות החלשות באוכלוסייה", אשר הקשישים מהווים באופן טבעי חלק בלתי נפרד מהן. ההכרח למצוא פתרון לקשישים בכלל ולמי מהם אשר מצבם מחייב פתרון סיעודי קולע את הקשיש ובעיקר את משפחתו למצב, שבו עליהם למצוא פתרונות אפשריים, המתאימים ליכולתם הכספית.

 

כאשר "הכסף מדבר" ומכתיב אילוצים שונים, יש הכרח למצוא פתרון מעשי – לא אחת מיידי. על מנת למצוא פתרון כזה חשוב ומומלץ להסתייע בגורם מקצועי הבקיא בנושא  מסגרות לקשישים בכלל ולקשישים סיעודיים בפרט.

 

כאשר מדובר על פתרון הולם מדובר לא רק על הפתרון המושלם, האידיאלי, אלא על פתרון מעשי, אפשרי, אשר ייתכן שהוא יהיה פתרון של פשרה בין הרצוי לבין המצוי; ייתכן כי פתרון כזה יהיה עם טיפול לפי שעות או טיפול של מטפל(ת) קבוע(ה) בבית הקשיש(ה) או, לחלופין, בבית אבות, במסגרת דיור מוגן.

 

כאשר המצב קשה חשוב לערוך סדר עדיפויות. במידה שהמצב מחייב הוצאת הקשיש מהבית, ייתכן כי  צריך להתפשר על בית אבות  שעלותו סבירה, עלות שהמשפחה יכולה לעמוד בה, יחד עם קצבת הזקנה והסיעוד המגיעה לקשיש. חשוב לציין, כי גם בתחום זה תוכלו לקבל סיוע ואף ליווי מקצועי על ידי חברה שתסייע לכם לקבל את כל המידע על אודות הזכויות המגיעות לקשיש על פי חוק ממוסדות שונים ואף להשיגן ולמצותן במלואן.

בין ערך יסוד לערך מוסף

כשהשוק קשה וצריך לכלכל את הצעדים בו באופן מושכל, זהיר ובעיקר- חסכוני, חשוב להבחין בין דברים שהם בבחינת MUST עבור הקשיש לבין דברים שהם בבחינת ערך מוסף הניתן במסגרת הדיור המוגן. לדוגמה: ברור שאם וכאשר נדרשת הוצאת הקשיש מהבית, במסגרת שתימצא עבורו צריכות להינתן לו ארוחות מסודרות, טיפול רפואי, לרבות סוציאלי ונפשי, מסודר, אבל אין הכרח כי בבית האבות יהיה זמין בכל עת חוג למקרמה...

 

כשהמצב קשה חשוב יותר מתמיד לקבל ייעוץ מקצועי שיאפשר לכם למצוא את ההסדר הטוב ביותר במסגרת האפשרויות. מי שעשויה לסייע לכם בכך היא חברה שמתחדשת ומתעדכנת באופן שוטף בשינויים התכופים החלים בתחום המסגרות השונות המטפלות באוכלוסיית הקשישים, התשושים והסיעודיים והתרומה החשובה ביותר שהיא מציעה ללקוחותיה היא האפשרות למצוא את המסגרת המתאימה וההולמת שבה הקשיש יוכל לקבל תמורה מספקת לסכום שעל משפחתו לשלם בעבורו.

 

ההוצאות עבור בית אבות לקשיש הן הוצאות בלתי נמנעות. דווקא בשל כך מוצדק ואף הכרחי לעשות כל מאמץ על מנת לבחון חלופות זולות מבלי לפגוע באיכות השירותים הניתנים לקשיש, קל וחומר לשירותים החיוניים הבסיסיים ביותר.

 

הפרסומות השונות מציגים בתים לגיל הזהב כמלונות חמישה כוכבים ואת השהייה בהם לחגיגה מתמשכת. עבור חלק ניכר מהקשישים ומשפחותיהם מקומות כאלה הם בבחינת חלומות באספמיה. כשהמצב בשוק קשה ואנשים נדרשים לחסוך כל שקל, חשוב לדעת כי קיימות חלופות זולות יותר, פחות זוהרות, אמנם, אבל כאלה שמאפשרות לקשישים לחיות בכבוד.

מחפשים בית אבות?

זקוקים לפתרון מיידי להוריכם?

פנו אלינו ונמצא פתרון יחדיו ! שיחת חינם 1-800-210-757

צור קשר

  • captcha

    הכניסו את הקוד המופיע בתמונה
  •