פתרונות ראייה לגיל השלישי

מגיע שלב בחיים של אנשים רבים, בו קצת קשה לקרוא מה בדיוק כתוב בתרגום הסרט, בשלט שעל הקיר או במודעה מרוחקת כלשהי. כאשר מגיע השלב בחיים בו מתחילה להיפגע, רבים מאתנו מתכחשים למצב זה, דוחים את היום בו נבין כי באמת יש בעיה שדורשת טיפול, וזה בסדר. אבל ככל שתקדימו להבין כי אכן במרוצת השנים הראייה נפגעה וכיום העיניים הן כבר לא עיני הנץ שהיו בגיל 17, כך תרוויחו יותר שנים של ראייה טובה, בעזרת פתרונות עליהם חשבו בשבילכם.

בעיות ראייה בכל גיל

בעיות בראייה יכולות להיגרם בכל גיל, בניגוד למה שאולי נהוג לחשוב, שרק מבוגרים סובלים מבעיות ראייה, בפועל המצב הוא כזה שמחלות דוגמת סוכרת, גלאוקומה או מחלות תורשתיות יכולות לגרום לבעיות בראייה, וכך גם אנשים צעירים יותר עלולים לסבול מהבעיה. כך או כך, מבחינה סטטיסטית באמת ניתן לראות כי אנשים מבוגרים סובלים מבעיות בראייה. עם זאת, לא מדובר בפגיעה אבסולוטית בראייה , ולא בסכנה לעיוורון בדרך כלל, שכן משפיעי הגיל חלים בדרך כלל על הראייה המרכזית, ולא פוגעים בראייה הפריפריאלית.

המכשירים השונים העוזרים לכבדי ראייה

לעיתים נבדקות אפשרויות רבות ומגוונות לפני שנלקחות האפשרויות של מכשירים העוזרים לראייה. לפני שנבחר במשקפיים עם עדשות גדולות, ננסה בדרך כלל טיפול תרופתי או תכשרים טבעיים שניתן להשיג בבית טבע או אצל מטפלים אלטרנטביים, ליווי של אופטומטריסט, טיפול כירורגי ועוד אפשרויות אחרות לפני שניקח את המסלול של מכשיר ראייה כלשהו. כאשר בכל זאת נבחר מסלול בו משתמשים במכשירי ראייה – גם אז יש לראות כי לא כל מכשיר ראייה מתאים לכל מטופל, יש מגוון של אפשרויות לעזור לראייה, ולכל אחד מתאימה אפשרות אחרת.

מכשירי הראייה ואופן פעילותם

כאשר ישנו שימוש במכשירי ראייה שונים, הדגש שבדרך כלל ניתן הוא אכן על הראייה המרכזית, שכן אין סיבה לנסות ולהחיות ראייה פריפריאלית שלא נפגעה. לכן במקרים אלה יש שימוש בעדשות המגבירות את הראייה מרחוק. משקפיים בתחום זה נקראות משקפיים טלסקופיות וניתן ממש לראות את אופן העבודה הנקודתית על עצמים מרוקחים, או משקפי קריאה אשר מרכזות את שיפור הראייה דווקא במקומות אלה של ראייה מרכזית.

יש כיום מכשירים רבים המשתמשים בעדשות המתחשבות במצב העדין של ראייה ירודה בגיל השלישי, ואשר נותנים את הטיפול הנדרש ואת השיפור המשמעותי בביצוע פעולות ספציפיות. יש ערך מוסף גבוה בלבדוק ולטפל בבעיות אלה כאשר הן מתעוררות בשלב מוקדם כמה שיותר, ולתת לעין להיעזר בעדשות מקצועיות בראייה למרחקים או לקריאה, ולחסוך את המאמץ ואת התשישות הנגרמת לעין בעקבות פעולות אלה ללא עזרה.

 

מחפשים בית אבות?

זקוקים לפתרון מיידי להוריכם?

פנו אלינו ונמצא פתרון יחדיו ! שיחת חינם 1-800-210-757

צור קשר

  • captcha

    הכניסו את הקוד המופיע בתמונה
  •