פנסיה לגיל הזהב

תמיד חשבתי שאבי הרואה חשבון שמעורה כל הזמן בחשבונות וחישובים יכין את עצמו בצורה מסודרת לגיל הזהב. לא תיארתי לעצמי שיום יבוא ואראה אותו עצוב ואומלל כל כך עם סימן שאלה גדול מרחף באוויר. מה יהיה? עד מתי אצטרך לעבוד הוא שואל? אבי שהיה ועבד רוב חיוו כעצמאי הגיע לגיל הפנסיה. הוא לא דאג לעצמו כמו שצריך והיום במקום לצאת לפנסיה כמו רבים מחבריו ומהקולגות שלו עליו להמשיך ולעבוד על מנת להמשיך ולשמור על רמת חיים סבירה, להחזיק את הקיים, לחיות בכבוד ובאיכות חיים שיהיה רגיל אליה. ברור לו שהקצבה החודשית שהמדינה מספקת בקושי תספיק לקנייה חודשית של מצרכי מזון והוא נאלץ להמשיך ולעבוד כרגיל.

מה היית עושה אחרת – אני שואלת אותו? הוא מסתכל אלי בעצב ואומר – ביטוח ופנסיה. אין לך מושג כמה שזה חשוב.
קשה לדעת מה יביא יום, קשה לחשוב יותר מדי קדימה, קשה לראות את העתיד כשהחיים בהווה כל כך תובעניים, בקושי אפשר לגמור את החודש, אז איך בכל זאת ניתן לשים כסף בצד ולדאוג לפנסיה.

 

לפני מספר שנים נכנס חוק המחייב את מקומות התעסוקה לדאוג לפנסיה עבור עובדיהם.
ניתן כיום להיוועץ עם יועץ מיוחד לפנסיה אשר יתאים עבורך את הפנסיה הטובה הרווחית והכלכלית ביותר בהתאם לקריטריונים אישיים, לנתוני השכר ורמת החיים שלך.

ישנן חברות שונות המספקות פנסיה לגיל הזהב, יש להתעדכן, לערוך השוואות ולבדוק היטב מה כל אחד מציע, זוהי החלטה חשובה שעתידך תלוי בה.
כיום ישנם מספר רב של מסלולים שונים ודרכים שונות לפנסיה: ישנה אפשרות למשכנתא הפוכה אשר משעבדת את הנכס הנמצא ברשות הקשיש ובכך ניתנת לו הלוואה של עד 500,000 ₪ הניתנים בתשלום אחד חלקי שלאחריו שאר הכסף ניתן בתשלומים. סכום המשכנתא יקבע על פי שווי ערך הנכס וגיל הקשיש.

 

דרך נוספת היא ליצור פנסיה אשר תספק הכנסה חודשית קבוע ויציבה למשך 20 שנה היא נקראת אנונה. הדרך המסורתית היא פוליסות חיסכון פיננסי לשכירים ועצמאים המשלבת קופות גמל וביטוח של חברת ביטוח ועוזרת במקרים של חוסר תפקוד ויכולת להמשיך לעבוד במקרה של תאונה, נכות מחלה ומוות.
קשה לחשוב על העתיד הרחוק אבל חשוב והכרחי. אל תגידו שלא אמרתי לכם.

מחפשים בית אבות?

זקוקים לפתרון מיידי להוריכם?

פנו אלינו ונמצא פתרון יחדיו ! שיחת חינם 1-800-210-757

צור קשר

  • captcha

    הכניסו את הקוד המופיע בתמונה
  •