ניתוחים פלסטיים לגיל השלישי

מי שטבע את המונח "העולם שייך לצעירים" לא ממש ידע על מה הוא מדבר או לכל הפחות, לא ראה את התמונה בכללותה. כיום, כאשר העלייה בתוחלת החיים הפכה לעובדה קיימת וכאשר אנשים רבים, בני גיל הזהב, גם נהנים מבריאות טובה, אין ספק שגם מבוגרים דורשים ליהנות מאיכות חיים גבוהה לא פחות מהצעירים.


את הרצון ליהנות ממראה יפה ולהרגיש טוב יותר עם הגוף המתבגר אפשר לראות, בין היתר, גם באופנה הנוכחית של ניתוחים פלסטיים. הביקוש בקרב בני הגיל השלישי לטיפולים כגון ניתוח אף, שאיבת שומן, מתיחת פנים, העלמת קמטים וכיוצא באלה, נמצא בעליה מתמדת ויש לכך סיבות טובות.

ניתוח פלסטי ובריאות

בקרב האוכלוסייה הכללית, ניתוח פלסטי נעשה בדרך כלל לא מתוך צורך רפואי אלא מתוך הרצון ליהנות ממראה נאה יותר. לעיתים הדבר יעשה באמצעות באמצעות ניתוח אף או הגדלת חזה, שמטרתם לשנות את המראה החיצוני שבעיקרו אינו תלוי גיל. במקרים אחרים, כגון ניתוחי מתיחת פנים, הזרקות בוטוקס להעלמת קמטים או הרמת חזה, מטרת הטיפולים הינה לקבל מראה צעיר יותר או במילים אחרות – להשיב את גלגלי הזמן לאחור.


ניתוחים פלסטיים נחשבים, ברובם הגדול, לניתוחים שאינם מסכני חיים. יחד עם זאת כאשר מדובר על אנשים מבוגרים, כל ניתוח עשוי לכלול גם סיכונים, בהתאם למצב הבריאותי הכללי, לתרופות שאותם נוטלים באופן קבוע, לצורך בהרדמה כללית ועוד. לכן, חשוב מאוד להקפיד על מתן מידע מלא לרופא, בין אם מדובר בניתוח קל יחסית, כמו ניתוח אף ובין אם מדובר על ניתוח סבוך יותר, כמו הגדלת חזה או שאיבת שומן.


מתמקדים בפנים

מרבית בני הגיל השלישי שמעוניינים לשנות את המראה כדי להיראות טוב יותר יעדיפו להתמקד בעיקר באזור הפנים. הסיבה לכך ברורה – מרבית סימני הגיל באים לידי ביטוי באזור זה ולכן הטיפולים המועדפים, (לצד טיפולים של שאיבת שומן בקנה מידה קטן) יהיו:

 • הרמת עפעפיים – בשל המראה המבוגר והעייף של עפעפיים שמוטים.
 • ניתוח אף – בשל כמה יתרונות חשובים שנזכיר בהמשך המאמר.
 • מתיחת פנים – שיכולה להיעשות באמצעות ניתוח או באמצעות שיטות אחרות, פחות דרסטיות ("מיני ליפט").
 • טיפולים נגד קמטים באמצעות זריקות וללא ניתוח.

היתרון שבאף

כדאי לתת את הדעת לכך שישנם ניתוחים, כגון ניתוח אף למשל, שנחשבים להרבה יותר קלים מאשר אחרים. דבר זה נובע בשל מספר סיבות כגון:

 • אפשרות לביצוע הניתוח תחת הרדמה מקומית או טשטוש בלבד, לעומת ניתוחים אחרים שמצריכים בהכרח הרדמה מלאה.
 • פרוצדורה מהירה, יחסית, מצד אחד, שמביאה לשינוי דרסטי במראה, מצד שני.
 • ללא חשש מסיבוכים משמעותיים, לעומת טיפולים אחרים כגון שאיבת שומן מסיבית או הכנסת שתלים לחזה.
 • תוצאות לזמן ארוך – חלק מהטיפולים האסתטיים האחרים שמבוצעים על ידי מנתח פלסטי, כגון הזרקות של חומרי מילוי או בוטוקס, מחזיקים מעמד לזמן קצר של פחות משנה. לעומת זאת, ניתוח אף מצריך טיפול אחד בלבד.

מחפשים בית אבות?

זקוקים לפתרון מיידי להוריכם?

פנו אלינו ונמצא פתרון יחדיו ! שיחת חינם 1-800-210-757

צור קשר

 • captcha

  הכניסו את הקוד המופיע בתמונה
 •