נושאים חשובים להתייחסות לפני מעבר לבית אבות

מעבר לבית אבות מהווה דרך נהדרת לשפר את איכות החיים בגיל השלישי. צעד זה מספק לכם הזדמנות להעשיר את חיי החברה שלכם, לגלות תחביבים חדשים וליהנות מטיפול מסור של צוות מקצועי . אז רגע לפני שאתם עושים את הצעד הגדול ועוברים לבית אבות, הנה כמה נושאים שחשוב להסדיר.

 

פינוי הדירה וקבלת תמורה עבור התכולה שבה

בטרם ביצוע כל מעבר, יש לפנות את הדירה שבה אתם מתגוררים ולקחת רק את הדברים שבאמת ישמשו אתכם בבית האבות. התרכזו בבגדים, בתרופות ובתכשירי הטיפוח שלכם. בכדי להפוך את תהליך הפינוי לקל ומשתלם יותר, שווה ליצור קשר עם חברה שקונה תכולת דירה ולתת לה לעשות את העבודה הקשה. באופן זה תוכלו ליהנות מפינוי ללא עלות ולמכור את תכולת הדירה שלכם במחיר שיעזור לכם עם המעבר הצפוי.

 

לבקר אצל רופא המשפחה ולהצטייד במרשמים

מומלץ לבקר אצל רופא המשפחה ולקחת תרופות עבור הימים הראשונים שלכם מחוץ לבית. חשוב גם להצטייד במרשמים רפואיים ולקבל מכתב אשר מצביע על מצבכם הבריאותי ועל התרופות שאתם לוקחים באופן קבוע. מכתב שכזה יאפשר למערך הרפואי בבית האבות לקבל תמונה מקיפה אודות מצבכם הבריאותי ולספק לכם טיפול הולם.

 

לעדכן את ביטוח לאומי אודות סטטוס המגורים החדש שלכם

כדאי לעדכן את העובדת הסוציאלית בדבר סטטוס המגורים החדש שלכם. באופן זה ניתן יהיה ליהנות מההטבות המגיעות לכם באמצעות בית האבות ולצמצם עד למינימום את ההליכים הבירוקרטיים. בחלק מבתי האבות ישמחו לעזור לכם בהנפקת המסמכים הרלוונטיים.

 

לבדוק אילו מחלקות קיימות בבית האבות ולדאוג לשיבוץ הנכון שלכם

מרבית בתי האבות המודרניים מותאמים למגוון של גילאים, יכולות פיזיות ומצבים מנטאליים שונים. חשוב לדאוג לשיבוץ אשר יתאים למצבכם ואשר יאפשר את מימוש הפוטנציאל הטמון בכם. לכל מחלקה בבית האבות יש חיי תרבות שונים, הפעלות שונות וניטור רפואי שונה. לכן, חשוב לעשות את ההתאמות מראש ולאפשר לכם להשתלב באופן קל יותר כבר מהיום הראשון.

 

לדבר עם הילדים הרבה לפני המעבר

אם אתם רוצים ליהנות ממעבר מוצלח, אתם חייבים לשתף את הילדים בדבר השינויים המתקרבים. חשוב להיות גלויים בנוגע לצרכים המדויקים שלכם ולהסביר שעצם המעבר אינו צריך להשפיע בשום פנים ואופן על מהות היחסים ביניכם. חשוב להבהיר להם שהם מוזמנים לבקר אתכם מתי שהם רוצים ושהם תמיד יתקבלו בברכה.

לסיכום, בכדי להתחיל ברגל ימין את השהות שלכם בבית האבות, יש לבצע מספר הכנות. חשוב לשתף את הילדים, להצטייד במכתב מרופא המשפחה ולבחור במוסד שיאפשר לכם לממש את עצמכם באופן מלא. חשוב לפנות את הדירה שלכם ולא לשכוח ליצור קשר עם חברה שקונה תכולת דירה. באופן זה תזכו בהתאקלמות מהירה ומהזדמנות ליהנות מהשנים הקסומות ביותר בחייכם במקום שידאג לכם.

 

מחפשים בית אבות?

זקוקים לפתרון מיידי להוריכם?

פנו אלינו ונמצא פתרון יחדיו ! שיחת חינם 1-800-210-757

צור קשר

  • captcha

    הכניסו את הקוד המופיע בתמונה
  •