נגישות לאוכלוסיית הגיל השלישי

אחת האוכלוסיות שדורשת יותר תשומת לב ביחס לאחרות זו אוכלוסיית בני הגיל השלישי. תשומת לב זו באה לכדי ביטוי בהיבטים רבים, אחד מהם הוא התמודדות עם מגבלות פיזית כאשר המטרה היא לקבל את המענה הטוב ביותר לצרכים השונים. למרבה המזל, כיום ישנם אמצעים המאפשרים להנגיש את הבית, כמו גם חללים אחרים, אחד מהם הוא התקנת מעלית.
בין אם מדובר בבית הפרטי ובין אם בבית אבות, למעליות יש תפקיד בעל חשיבות בהנגשת החלל לאוכלוסייה המבוגרת. השימוש במעלית יכול לשפר פלאים את איכות חייהם של הקשישים ולהפוך את המקום בו הם מתגוררים להרבה יותר נוח ומותאם לצרכיהם האישיים.

כיצד רוכשים מעלית לאוכלוסייה מבוגרת?

אחת המטרות מאחורי רכישת מעלית היא לספק את פתרון הנגישות הטוב ביותר בהתאמה לקהל היעד. כאשר קהל היעד הוא בני הגיל השלישי בחירת המעלית תתבצע בהתאם לקריטריונים חשובים אשר יהפכו אותה לזמינה עבור כל מי שצריך לעשות בה שימוש.

  • תו תקן – אחד הקריטריונים עליהם יש לשים דגש הוא תו התקן והאיכות. רצוי וכדאי שלא להתפשר על חברה מקצועית שמספקת מענה כמה שיותר אמין, איכותי ומקצועי ושהמעליות שלה עומדות בכל התקנים המחמירים.
  • מחיר – לאלו מכם שחושבים גם על המחיר, אנו ממליצים לשים את הקריטריון הזה בתחתית סדר העדיפויות. חשוב כמובן שתקבלו את התמורה המלאה ביותר להשקעה שלכם אך לא פחות חשוב שהמעלית הנבחרת תהיה כמה שיותר בטוחה, אמינה ואיכותית.
  • סוג וגודל – סוג וגודל המעלית מהווים גם קריטריונים משמעותיים. ישנם סוגים שונים של מעליות המתאימות לצרכים שונים. כמו כן מעליות מתוכננות לעמוד בעומסים שונים וגם את זאת יש לקחת בחשבון רגע לפני שבוחרים.

תחזוקת המעלית

התקנת מעלית היא אינה עניין של מה בכך ויש לשמור על תחזוקה נאותה, בין אם המעלית מותקנת בבית פרטי, בין אם בבניין משותף ובין אם בבית אבות. כדי שהמעלית תספק את המענה המתאים לצרכים שלשמה הותקנה, עליה לעבור בדיקות תחזוקה חוזרות ונשנות בהתאם לדרישות ולתקנים הקיימים בתחום. כדי לחסוך מעצמכם את ההתעסקות, מומלץ לרכוש מעלית מחברה שמציעה שירותי תחזוקה שוטפים. כאשר שירותי התחזוקה נכללים תוכלו להיות שקטים ורגועים ולדעת כי המעלית בטוחה למשתמשים ושהיא ממשיכה עמוד בכל התקנים הנדרשים. דבר נוסף עליו יש לתת את הטון הוא האחריות. חשוב שהחברה תציע אחריות בעבור המעלית.


לסיכום: היתרונות מתעלים על החסרונות

התקנת מעליות מציעה אינספור יתרונות למשתמשים. היא הופכת את מבנה המגורים להרבה יותר נגיש ומאפשרת לקשישים להתנהל בעצמאות ובבטיחות. ישנם סוגים שונים של מעליות מה שמאפשר לבחור את הסוג המתאים בהתאם לקריטריונים החשובים לכם. בחירה כזו תאפשר התאמה מלאה לצרכים ספציפיים ותבטיח שתקבלו את המענה הטוב ביותר. מבחינת עלויות: התקנת מעלית אומנם דורשת השקעה אך זו השקעה שמגיעה עם אחריות ושירותי תחזוקה שוטפים ובבחינת עלות את מול תועלת, אין ספק שאתם, המשתמשים הם אלו שיוצאים הכי הרה נרווחים.

מחפשים בית אבות?

זקוקים לפתרון מיידי להוריכם?

פנו אלינו ונמצא פתרון יחדיו ! שיחת חינם 1-800-210-757

צור קשר

  • captcha

    הכניסו את הקוד המופיע בתמונה
  •