מעבר לדיור מוגן

את שירו "יום אחרון" מסיים המשורר אברהם שלונסקי ז"ל בשתי שורות אלו:
גם לתפלות - תפרחת ושלכת.
גם ליבולים מגיע יום אחרון.

 

על אף ההיצמדות לשגרה המוכרת, המרגיעה ונוסכת הביטחון, יש מצבים שבהם על האדם הקשיש לעזוב את ביתו ולעבור לדיור מוגן. מעבר כזה אינו עוד שינוי. הוא, אולי, השינוי האחרון ולכן הוא קשה במיוחד.
יש דרכים להקל על המעבר של הקשיש לדיור מוגן, בין השאר על ידי לקיחה אל המקום החדש אביזרים שונים  שיזכירו לו את טעם הבית שעזב וישרו עליו תחושה של ביטחון, תחושה של בית גם בביתו החדש.

מעבר לדיור מוגן צריך להיעשות בזהירות, תוך ליווי מקצועי וקיום מערך תמיכה פיזי ורגשי כאחד. בחירת הדיור המוגן המתאים נעשית על ידי בירור יסודי ותוך לקיחה בחשבון של פרמטרים שונים ובהם: קרבתם של בני המשפחה אל הדיור המוגן, מעטפת הביטחון המוענקת לו, הניקיון והאסתטיקה השוררים במקום, מקצועיותו של הצוות הטיפולי ועוד.

חששות טבעיים, ספקות מוצדקים

במקרה זה ודאי "תמיד יש פעם ראשונה" – במירכאות ובלעדיהן. על מנת לבצע את התהליך באופן רגיש, מושכל ומסודר, רצוי ומומלץ להסתייע בייעוץ ובליווי של אנשי מקצוע שיסייעו לכם לבחור את הדיור המוגן הטוב ביותר עבור ההורה המיועד לעבור אליו על פי אמות מידע מקצועית ויכולת להשוות בין ההצעות השונות תוך עמידה על ההבדלים הקיימים, ובעיקר- סיוע בתהליך קליטת הקשיש בדיור המוגן.

 

במצב שבו עצם השינוי וחוסר הוודאות הכרוך בו  הוא המשתנה הקבוע הכמעט יחיד, ודאי חשוב לבצע את המעבר באופן שימנע זעזועים וטלטלות- -פיזיות ורגשיות, ומכאן חשיבות רבה ואולי אף מכרעת לסיוע של גורם מקצועי מאומן ומיומן בהשמת קשישים במסגרות של דיור מוגן.

 

העתיד לוטה בערפל אבל בהקשר זה ברור, כי גם לאחר שהוא יתפוגג האופק לא יהיה בהיר יותר...אשר על כן חשוב להבין את מצבו של הקשיש, אשר מעבר לדיור מוגן הוא, מבחינתו, בין אם הוא מודע לכך ואין אם הוא אינו מודע,מעבר למקום שבו הוא עתיד לסיים את חייו.

ריכוך המעבר החד

ההבנה כי מעבר של אדם מביתו-מבצרו אל דיור מוגן, אשר מעצם טבעו והגדרתו הוא מקום חדש ולכן גם זר, מצדיק ומחייב נקיטת זהירות יתרה של כל המערך הטיפולי המגיש שירותים לקשיש.

 

תפקידם המרכזי של בני המשפחה בהכנה נפשית מבעוד מועד של הקשיש לקראת המעבר הופך אותם לבעלי מעמד מיוחד בכל התהליך. תוך יצירת מעטפת עבה של חום ואהבה הם גם מי שאמורים לשכנע את הקשיש כי המעבר  ייטיב עמו. שהמקום החדש יפצה אותו על אובדנים שונים בחייו. שם הוא יהיה בחברתם של קשישים גלמודים כמוהו ועשוי למצוא תקווה ונחמה.

הצד הטכני של המעבר

ראוי ומוצדק מכל בחינה שהיא להשקיע כל מאמץ על מנת לאפשר לקשיש לעבור את השינוי באופן חלק ככל שהדבר מתאפשר. בין השאר חשוב שייקח עמו לדירה החדשה כל מה שחשוב ויקר לו. חברת הובלות מעמידה לשירותכם שירותי הובלה מקצועיים. אין מגבלה של מקום או של זמן. ניתן לקבוע מבעוד מועד את תאריך ההובלה, ולהיערך לקראתה כראוי וכנדרש. החברה מעמידה לרשות מי מכם שמעוניינים בכך גם שירותי אריזה, לרבות מכלים מיוחדים לאחסון התכולה.

מחפשים בית אבות?

זקוקים לפתרון מיידי להוריכם?

פנו אלינו ונמצא פתרון יחדיו ! שיחת חינם 1-800-210-757

צור קשר

  • captcha

    הכניסו את הקוד המופיע בתמונה
  •