מטפלות לקשישים – דואגים לקרובים שלנו

מגיע השלב בחיים בו חלק מאיתנו זקוק לעזרה סיעודית, על מנת שיוכל להמשיך לתפקד בחייו היומיומיים. במקרים רבים, אנחנו נמצא את עצמנו מחפשים מטפלות עבור ההורים שלנו, דודים או שאר קרובי המשפחה המבוגרים שלנו. מדוע בעצם נרצה לשכור מטפלות לקשישים? משום שהן יכולות לעזור לקרובי המשפחה שלנו כמעט בכל פעולה בבית: בין השאר בעריכת קניות, ניקיון הבית, סידור התרופות והכנתן, רחצה, הלבשה, כביסה, הכנת ארוחות, עזרה בתחזוקה של הבית וקריאה לאנשי מקצוע במידת הצורך.

כמו כן, מטפלת טובה יכולה לחסוך לנו זמן רב, שכן היא יכולה ללוות את הקשיש למקומות שונים – החל ממפגשים חברתיים ויציאה אל גינות ציבוריות, וכלה בביקורים הנדרשים אצל הרופא. אסור גם לשכוח, כי המטפלת מהווה משענת חברתית עבור הקשיש, ופעמים רבות הם מטפחים יחסי ידידות.

מי זכאי למטפלת?

כאשר החלטתם שאתם צריכים מטפלת לקשישים, עומדות בפניכם שתי אפשרויות: לשכור מטפלת פרטית ולשלם לה את מלוא סכום הכסף, או לבדוק האם אתם וקרוביכם זכאים לתשלום מלא או לסבסוד עבור המטפלת שאתם שוכרים. חוק סיעוד תשמ"ח-1988 חוקק, על מנת לתת לקשישים את היכולת לקבל עזרה ממטפלות וממטפלים, ולקבל מימון מסוים מהמדינה. בין השאר יש תנאים שונים בהם הקשיש ומשפחתו צריכים לעמוד בהם, כמו מצבו הבריאותי של הקשיש, והאם מדובר במטפלת לצרכים קבועים או זמניים. את הבקשה עבור מטפלת אתם מגישים למוסד לביטוח לאומי, ששולח מטעמו רופא שיבדוק את הקשיש. כחודשיים לאחר הבדיקה תקבלו את החלטת הביטוח הלאומי, ותדעו האם אתם וקרוביכם זכאים למימון מלא או חלקי של שירותי מטפלת.


כמו כן, בבחירה של מטפלת, חשוב לזכור כי יש קשישים רבים שאינם דוברים עברית – ולכן מומלץ בחום להתאים להם גם מטפלת שתדבר בשפתם, וכך תתקשר איתם ביתר קלות.

דפנה שבילי זהב מסייעים לכם למצוא מטפלות לקשישים

חברת דפנה שבילי זהב, מציעה לכם שירותי ייעוץ לבחירה של מטפלת עבור קרובי המשפחה שלכם. השירות של דפנה שבילי זהב הוא חינם, ומתבסס על ידע מקצועי ואובייקטיבי לחלוטין. לדפנה מור העומדת בראש המרכז, ניסיון רב בתחום הסיעוד, ובפרט בחוקי הסיעוד של מדינת ישראל. אם אתם רוצים לשכור מטפלת, ורוצים לדעת האם אתם זכאים לסבסוד מהמדינה – פנו אל דפנה שבילי זהב, ואנחנו נייעץ לכם וניתן לכם את כל המידע שאתם צריכים בנוגע לתהליך של בחירת מטפלת, וכמובן נעזור לכם למצוא את המטפלת המתאימה עבור הקרובים שלכם.


צרו קשר עוד היום עם דפנה שבילי זהב, ותדעו כי יקירכם נמצאים בידיים טובות ותחת טיפול מסור.

מחפשים בית אבות?

זקוקים לפתרון מיידי להוריכם?

פנו אלינו ונמצא פתרון יחדיו ! שיחת חינם 1-800-210-757

צור קשר

  • captcha

    הכניסו את הקוד המופיע בתמונה
  •