מחזור משכנתא בגיל השלישי

בשנים האחרונות, מדברים יותר על תהליך של מחזור משכנתא. בגדול, הכוונה היא לתהליך שמשמעותו החלפת המשכנתא הישנה בהלוואה חדשה יותר. הדבר יכול להיות יעיל ביותר עבור מצבים שונים. פעולה כזאת של מחזור משכנתא, יכולה גם להיות בקרב לווים וותיקים, שהינם בני הגיל השלישי. בגיל זה, יש חשיבות גדולה יותר לתהליך כזה ויש לקחת בחשבון שיש מאפיינים שחשוב מאוד להתייחס אליהם.

 

לשמור על רמת החיים

מחזור משכנתא מכוון על מנת להשיג חיסכון בריבית. מדוע? כי אם נסגור הלוואה ישנה שיש לנו עליה ריבית גבוהה וניקח הלוואה חדשה שהשגנו עליה ריבית נמוכה יותר, הרי שבסופו של דבר נשלם פחות ריבית. מה שכן, אם אנחנו בגיל השלישי, סביר להניח שיש לנו ירידה גדולה בהכנסות שלנו. זאת אומרת, שירידה בהכנסות יכולה גם לגרום לאותם אנשים להתקשות לסגור את החודש. על כן, אם אנשים בגיל השלישי, יבצעו מחזור משכנתא בצורה נכונה, הם יוכלו להקטין את ההחזר החודשי שעליהם לשלם מדי חודש וכך להגיע למצב בו ההכנסה הפנויה שלהם רק עולה ואיננה נמצאת בירידה. בצורה כזאת, אנשים בגיל השלישי, יכולים לשמור על רמת חיים נאותה ואפילו גבוהה.

להחליף את המסלול

בגיל מבוגר, המשמעות של מחזור משכנתא, קשורה לעובדה שאפשר להחליף מסלול משכנתא קיים במסלול אחר. למשל, אם האנשים המבוגרים בחרו במסלול של משכנתא עם ריבית משתנה, כעת הם יכולים להעדיף מסלול עם ריבית קבועה. כך כאנשים מבוגרים ובגיל השלישי, הם יכולים לזכות בלא מעט שקט נפשי.


לקצר את תקופת המשכנתא

לעומת אנשים בגיל הזהב שעשויים להתמודד עם בעיות של ירידה בהכנסות, יש גם מבוגרים שקיבלו כספי פיצויים או כספים מקופת גמל. עם אותם הכספים הם יוכלו לסגור את המשכנתא, להגדיל את ההחזר החודשי או לעשות דברים אחרים כמו, מימון חתונה לנכדים שלהם, טיול לחו"ל וכו'.


למכור את הבית ולעבור לבית אבות

במקום להשתעבד לבנקים ולהחזיר מדי חודש סכומים לא מבוטלים, יש אופציה נוספת שיכולה להתאים לאנשים בגיל הזהב והיא מכירת הבית ומעבר לבית אבות. נכון שמדובר גם כאן על תשלום חודשי של סכומים שיכולים לנוע מכמה אלפי שקלים ועד עשרות אלפי שקלים. מצד שני, בבית אבות ניתן להנות מעצמאות מלאה ולקבל שירותים המתאימים לצרכים של אנשים בגיל הזהב. מעבר לכך, יש המון פעילויות, טיולים וכמו כן אפשר להכיר לא מעט חברים שהינם באותם טווחי גילאים.


שורה תחתונה

רצוי להתחשב בטיפים שהוזכרו לעיל לגבי מחזור משכנתא בקרב אנשים בגיל הזהב. אפשר גם לקבל ייעוץ מקיף יותר באמצעות חברות פרטיות המספקות שירותי ייעוץ משכנתאות, שאין להן שום אינטרס והן אובייקטיביות לחלוטין. רצוי גם להתייעץ לגבי מעבר לבית אבות ולהגיע פיזית לפגישה בבית אבות באזור מגוריכם ולבדוק את האופציות המוצעות.

מחפשים בית אבות?

זקוקים לפתרון מיידי להוריכם?

פנו אלינו ונמצא פתרון יחדיו ! שיחת חינם 1-800-210-757

צור קשר

  • captcha

    הכניסו את הקוד המופיע בתמונה
  •