מהו תפקידה של אחות פרטית ומתי נזדקק לה?

החלמה ארוכה מניתוח קשה, ההתמודדות עם תופעות הזקנה, בעיה בריאותית לא פשוטה אשר משפיעה על התפקוד היומיומי, אלו מצבים שאנחנו עשויים להתמודד איתם בכל זמן, בין אם מדובר בנו או בקרובים לנו. כשזה קורה, אנחנו מגלים לעיתים עד כמה קשה לנו להסתגל למצב שבו אנחנו או קרובינו לא מסוגלים להתמודד עם מטלות פשוטות ומתקשים לטפל בעצמנו ולעקוב אחר המצב הבריאותי מקרוב.

חברות מתמחות מציעות כיום שירותי אחיות פרטיות שמסייעים למשפחות ולמטופלים במצבים אלו להתמודד עם המטלות הרפואיות והיומיומיות הכרוכות בסיטואציות האלו, מחוץ לגבולות בתי החולים והמוסדות הרפואיים. מה תפקידה של האחות ומתי כדאי לפנות לקבלת השירות?

ליווי בתהליכי התאוששות ובטיפול יומיומי

שירות אחיות פרטיות ניתן כאמור על ידי חברות המתמחות בסיעוד. עבודת האחות מתרכזת בטיפול באדם הזקוק לעזרה, כשהיא נותנת למעשה את כל הגיבוי למשפחה ומלווה את המטופל בביתו או בכל מקום אחר שבו הוא נמצא.

האחות הפרטית מעניקה עזרה בביצוע מטלות יומיומיות, אך יותר מכך היא נמצאת שם כאדם מוסמך לעקוב אחר מצבו של המטופל ולוודא שהוא חש בטוב. היא נמצאת שם כדי לוודא שאותו אדם לוקח את התרופות בזמן, מקבל טיפול רפואי סיעודי נדרש וגם זוכה לתנאים הטובים ביותר בביצוע המטלות החשובות – מהאכלה דרך הלבשה ועד להגיינה אישית.

סיוע של אחות פרטית יכול להיות לאורך זמן ארוך, כך למשל במקרה של קשישים סיעודיים הזקוקים לעזרה קבועה. לצד כך, שירותי אחיות פרטיות מתאימים למי שזקוק לסיוע זמני לאחר ניתוח או תהליך רפואי מסובך. במסגרת זו האחות דואגת לאחר הניתוח לטיפול ולעזרה בשיקום המטופל. היא מסייעת לו בלקיחת תרופות, עוקבת אחר לחץ דם ונתונים נוספים ומסייעת בביצוע מטלות יומיומיות שונות.

אחיות פרטיות בשירות חברות הסיעוד ובתמיכת הביטוח

שירות של אחות פרטית ניתן בדרך כלל דרך חברות סיעוד מקצועיות אשר בוחרות את המועמדות ודואגות להכשרה ולפיקוח עליהן. הפנייה נעשית דרך החברה המדריכה את המשפחה או את המטופל כיצד לנהוג במהלך שלבי התהליך.

את שירותי האחיות אפשר לקבל דרך גמלת הסיעוד של ביטוח לאומי או ביטוח סיעודי פרטי. בנוסף, כדי להנות משירותי האחיות לאחר ניתוח, ניתן להיעזר בביטוח המשלים של קופת חולים אשר מסייע בנושא זה, בהתאם לסוג הביטוח שיש למטופל.

תהליך קבלת הגמלה או תשלום דרך חברת הביטוח הוא תהליך שיכול לקחת זמן במקרים מסוימים, בעיקר כאשר המטופל אינו נופל בתוך הקריטריונים הנקובים על ידי ביטוח לאומי לקבלת גמלת סיעוד. במקרים בהם יש ביטוח פרטי, התהליך הוא פשוט יותר וכולל הגשת מסמכים רפואיים ומילוי טפסים. ניתן לקבל כיסוי של עד 80% מעלויות הטיפול.

למרות שמדובר בתהליך בירוקרטי, שירותי אחיות פרטיות לקשישים סיעודיים או לאנשים לאחר ניתוח יכולים להקל באופן משמעותי על ההתמודדות של המטופל ושל משפחתו עם המצב החדש.

מחפשים בית אבות?

זקוקים לפתרון מיידי להוריכם?

פנו אלינו ונמצא פתרון יחדיו ! שיחת חינם 1-800-210-757

צור קשר

  • captcha

    הכניסו את הקוד המופיע בתמונה
  •