מהו דיור מוגן לנפגעי נפש?

דיור מוגן אשר מיועד לנפגעי נפש, הוא סוגיה רגישה ומיוחדת מאד בתהליך הטיפול והשיקום בנפגעי הנפש בישראל. מדובר בפלטפורמה בלעדית, הנותנת הזדמנות לנפגעי הנפש לקיים חיים עצמאיים יחסית, תוך כדי קבלת עזרה מגורמי רווחה סוציאליים ופסיכולוגיים בשיקום מלא, ובהשתלבות מלאה בחברה הכללית. בדיור המוגן, נפגעי הנפש חיים יחדיו, בקבוצה שבין שניים לארבעה אנשים בדירה אחת. ביחד הם לומדים כיצד לתקשר אחד עם השני, לבצע מטלות וחובות שונות, לתקשר עם השכנים שלהם, לפתח תחביבים, לנהל הכנסות והוצאות, ועוד ועוד פעולות שונות שעוזרות להם להחלים בצורה מלאה.

סוגי דיור מוגן לנפגעי נפש

משרד הבריאות הגדיר שלוש רמות של דיור מוגן אשר מיועד לנפגעי נפש - דיור לוויין, דיור מוגן ודיור מוגן מתוגבר. מה ההבדלים? בעיקר ברמת העצמאות של נפגעי הנפש, ועל כן כמות הליווי שהם צריכים מצד גורמים מקצועיים. בדיור לווייני, הגורם המקצועי יבקר בדירה פעם או פעמיים בשבוע. בדיור מוגן הגורם המקצועי יבקר בדירה בין שלוש לחמש פעמים. בדיור מוגן מתוגבר מדובר כבר על שישה ביקורים בשבוע או פשוט ביקור בכל יום.

מה עושים במהלך ביקור? מספר דברים. ראשית, בודקים את קצב ההתקדמות של הדייר. בודקים מה הוא עשה מאז הביקור האחרון, מה ההוצאות שהוא הוציא, האם הושגה התקדמות בתחום מסוים וכיו"ב. כמו כן עוזרים לו להשתקם, ולבצע פעולות חדשות, נוספות ומורכבות יותר.

יש חשיבות גדולה מאד בניהול משק הבית וההוצאות שלו. כאמור, דיור מוגן שואף לתת כמה שיותר עצמאות לנפגעי הנפש, עד לרמה שבה הם יוכלו להתנהל בצורה עצמאית לחלוטין. מצד שני, ברור שנרצה לקיים גם פיקוח מסוים, על מנת שנוכל לראות שהניהול אכן נעשה בצורה נכונה. לכן ניהול ההוצאות נעשה יחד עם אחד מהדיירים ובשיתוף גורם מקצועי. כך מתקבלות ביחד החלטות, כאשר לאט לאט יש יותר משקל להחלטות הדיירים כאשר הגורמים המקצועיים רואים שהדבר אפשרי.

לבחור את הדיור המוגן בעזרת שבילי זהב

ברוכים הבאים לאתר של חברת שבילי זהב. שבילי זהב עוזרת בייעוץ כאשר יש צורך לבחור דיור מוגן לנפגעי נפש. החברה מנוהלת על ידי דפנה מור - מומחית בתחום הסיעוד, ובהתאמה של פתרונות דיור מוגן לאוכלוסיות השונות, ובכללן גם נפגעי הנפש. הניסיון של שבילי זהב הוא רב מאד בתחום. אנחנו נוכל לקחת את הדייר ולהתאים לו את פתרון הדיור המוגן שמתאים לו, בין אם מדובר על רמה של דיור לווין, דיור מוגן או דיור מוגן מתוגבר.

אם גם אתם רוצים לקבל את הייעוץ הטוב ביותר בבחירת דיור מוגן - צרו קשר כבר עכשיו עם חברת שבילי זהב.

מחפשים בית אבות?

זקוקים לפתרון מיידי להוריכם?

פנו אלינו ונמצא פתרון יחדיו ! שיחת חינם 1-800-210-757

צור קשר

  • captcha

    הכניסו את הקוד המופיע בתמונה
  •