מדוע כדאי לעבור לדיור מוגן?

דיור מוגן יכול להיות מקום נהדר עבור בני גיל הזהב, שמחפשים מסגרת מהנה ומרגיעה שתתאים לגילם. רבים חושבים כי דיור מוגן הוא מעין שלב ביניים בין מגורים עצמאיים, לבין המעבר לבית אבות. כמובן שיש צורך לשנות את התפישה הזו. יש דיירים רבים בדיור מוגן, שמעולם לא ביקרו בבית אבות מימיהם וגם לא יבקרו. דיור מוגן הוא למעשה פתרון מגורים נח מאד עבור אנשים מבוגרים, אשר מסוגלים לתפקד בצורה עצמאית לחלוטין, אך רוצים לקבל שירותים מיוחדים המתאימים לגילם. איך זה עובד?

כך נראה דיור מוגן

דיור מוגן, למעשה, מרכז את כל חיי היום יום של הדייר במקום אחד מרוכז. במקום שהדייר יצטרך לנסוע לכל מיני מקומות בשביל טיפולים רפואיים, לצאת לאכול, לבצע פעילויות ספורט, ואפילו להשקיע בתחביבים השונים - הכל מרוכז לו בסביבה אחת. דיור מוגן חשוב לציין, הוא לא מסגרת סיעודית. האנשים שגרים בו מסתדרים בצורה עצמאית לחלוטין, מתניידים בצורה עצמאית ומתפקדים בצורה יוצאת מן הכלל. עם זאת המסגרת עצמה היא נוחה מאד. בדיור מוגן אפשר למצוא שטחים ציבוריים לטיולים ולמנוחה. אפשר למצוא אף מכון ומאמן כושר אישי שאיתו אפשר לשמור על הבריאות גם בגיל מתקדם - הבית שנותר מאחור יכסה את ההוצאה ואף יותר (מומלץ להפקיד את ניהולו בידי גורם המתמחה בניהול נכסים לגיל הזהב).

יש מוסדות דיור מוגן, שמעניקים גם אופציה של הסעדה. חשוב לציין שאופציה זו היא לא חובה, ולרוב כלולה בתוספת תשלום מסוימת. לדייר יש כמובן אפשרות גם לצאת ולאכול מחוץ לשטח הדיור המוגן, וכמובן גם להכין לעצמו את האוכל. עם זאת חשוב לדעת, כי תמיד קיימת אופציה ההסעדה הנוחה, ובחלק מהמקומות אף אפשרות להרכבת תפריט אישי בהתאם למצבו הבריאותי של הדייר. יש פתרונות דיור מוגן, שמשלבים בתוכם אגפים מיוחדים גם לאנשים הזקוקים לעזרה סיעודית, בין אם היא קבועה או זמנית. חשוב להתאים בין הצרכים שלכם לבין מוסד הדיור המוגן. אז איך אפשר לבחור את הדיור המתאים ביותר עבורכם?

דפנה שבילי זהב תמיד בשבילכם

ברוכים הבאים לאתר של "דפנה שבילי זהב". דפנה מור, בעלת ניסיון רב בתחום הסיעוד ושירותי הבריאות עבור האוכלוסייה המבוגרת, שמחה לתרום מניסיונה עבורכם. אם גם אתם מתלבטים בנוגע לפתרון של דיור מוגן, ורוצים לבחור את המוסד המתאים ביותר עבורכם, או עבור הקרובים שלכם, מדוע שתחשבו על הנושא הזה לבדכם? פנו כבר עכשיו ל"דפנה שבילי זהב", ותקבלו את כל הייעוץ שאתם צריכים בתחום.

מחפשים בית אבות?

זקוקים לפתרון מיידי להוריכם?

פנו אלינו ונמצא פתרון יחדיו ! שיחת חינם 1-800-210-757

צור קשר

  • captcha

    הכניסו את הקוד המופיע בתמונה
  •