למה חשוב לבקש את רישיון בית האבות לפני שנכנסים אליו?

כאשר מגיע שלב שבו נדרשת מציאת פתרון דיור חלופי למי מיקיריכם- אחד ההורים הקשישים – ואתם ניצבים בפני בחירת בית אבות מתאים, עולות לא מעט שאלות על אודות המיקום היותר טוב עבורו.

סוגיית רישיון בית האבות היא סוגייה מרכזית ואמורה להוות תנאי הכרחי לבחירה. רישיון לניהול בית אבות מבטיח, עד כמה שניתן להבטיח, כי הוא פועל על פי תקני איכות ובטיחות מחייבים; כי קיימים בו תנאים פיזיים נאותים, תקני כוח האדם מותאמים למספר הדיירים; כי נשמרת ומוקפדת בו רמה גבוהה של היגיינה; כי המקום מפוקח ומבוקר על ידי אנשי מקצוע ונציגי המשרדים הממשלתיים הרלוונטיים; כי שהיית הקשיש בו מתאפשרת על פי תקן (קוד) ועוד.

 

איך רשיון יעזור לי לקבל החלטה?

חשוב לבקש רישיון כי העדרו עלול לעורר חשד כי הוא פועל שלא על פי תקן וכי מנהליו אינם אנשי מקצוע מאומנים ומיומנים בניהול ובתפעול בית האבות.
קבלת רישיון מהווה הוכחה לכך שבית האבות או הדיור המוגן מקיימים את תנאי הסף המחמירים והמחייבים המזכים אותם ברישיון.
 

הענקת רישיון לניהול בית האבות מותנית, בין השאר, בהוכחת יכולת של בעליו להתנהל באופן כלכלי תקין ואחראי.
 

הרישיון כשלעצמו אולי לא מהווה תעודת ביטוח אולטימטיבית לכך שיינתן לדיירים הטיפול הנדרש והמיטבי שהם זכאים וראויים לקבלו אבל הוא מעניק לבני המשפחה של הדייר תחושה של ביטחון שיקירם יזכה לטיפול נאות. הרישיון מהווה רשת ביטחון חשובה ביותר הן עבור הדייר והן עבור בני המשפחה. בהינתן הרישיון קיים סיכוי גבוה כי הדייר ייהנה ממיצוי זכויותיו הרפואיות והאחרות, כי תישמר רווחתו הפיזית והנפשית, כי הוא יזכה באיכות חיים טובה.
 

לכן, קיימת חשיבות רבה בבדיקה מקדמית של כל הפרטים הרלוונטיים על אודות בית האבות המוצע ו/או המומלץ וראש וראשון בהם מבחינת החשיבות והקדימות הוא לוודא כי לבית האבות יש,אכן, רישיון.
 

הרישיון הוא תו תקן איכות ובטיחות לניהול מקום, אשר ניהולו מחייב רגישות ואחריות רבה לחיי אדם, במיוחד כאשר מדובר באנשים זקנים, חלקם תשושים פיזית ונפשית, בעלי לקויות שונות, לרבות קוגניטיביות, אשר נדרשת השגחה צמודה עליהם.
 

וידוא נושא הרישיון אינו רק זכותכם אלא חובתכם כלפי יקירכם המיועד לעבור להתגורר בו וכלפי עצמכם: אתם ודאי תישנו בשקט אם וכאשר תדעו כי לבית האבות אליו מיועד מי מהוריכם לעבור, אולי אף שניהם, יש רישיון ניהול עסק כבית אבות לכל דבר ועניין.
 

לפני כל ניהול משא ומתן על היתכנות מעבר הקשיש לבית האבות יש להיות בטוחים למעלה מכל ספק כי המקום מופעל ברישיון. דרשו לראות את הרישיון. סירוב או התחמקות מחשיפתו אמורים להדליק אצלכם נורית אזהרה.
 

כאשר אתם סמוכים ובטוחים כי לבית האבות ניתן רישיון כחוק, אתם יכולים לשאת ולתת עם מנהליו על כל הדברים שחשוב לכם לדעת אותם.
 

בהצלחה

מחפשים בית אבות?

זקוקים לפתרון מיידי להוריכם?

פנו אלינו ונמצא פתרון יחדיו ! שיחת חינם 1-800-210-757

צור קשר

  • captcha

    הכניסו את הקוד המופיע בתמונה
  •