כך תבטחו את חיי הוריכם המזדקנים

העתיד הוא בלתי צפוי לגבי כולנו אבל גם בהינתן העובדה כי עצם השינוי הוא המשתנה היחיד הקבוע, ניתן לצפות, בוודאות, כי עתידם של אנשים מבוגרים מאוד טומן בחובו בעיקר טרדות וקשיים, מחלות, ובכל מקרה- צורך להתמודד עם שינויים, פיזיים ואף נפשיים, שיתחוללו במועדם. ניתן, אפשר וצריך להיערך לקראת עתידם של ההורים המקשישים ולברר ולוודא כי ימוצו כל הזכויות המוקנות להם בחוק וגם כאלה המוסדרות ומעוגנות בביטוחים השונים.


ביטוח סיעודי- ביטוח ייעודי


אחד הביטוחים החיוניים ביותר הוא ביטוח סיעודי. למעשה ביטוח סיעודי מבטיח כי בעת הצורך יקבל הקשיש שנדרש לתמיכה ולהשגחה מתמדת תנאים ראויים שיאפשרו לו לחיות בכבוד אם בביתו, בסיוע של מטפל או מטפלת סיעודיים ואם בבית אבות – במחלקה המתאימה לסוג הסיעוד שהוא נזקק לו.
בין מכלול הביטוחים חשוב שיהיה לכל אדם בכלל ולקשיש בפרט ביטוח חיים, ביטוח פנסיה וביטוח רכוש. חשיבות הביטוחים היא במתן מענה למקרים שבהם תידרש הפעלת פוליסת הביטוח.
על מנת לוודא כי אתם ממצים את מלוא הזכויות של הוריכם – למענם וגם למענכם- מומלץ לברר אותן בבתים סיעודיים, שבהם עובדים אנשי מקצוע המכירים היטב את חוקי המדינה בנושא הטיפול הסיעודי ואת הזכויות השונות.
ככלל- ככל שהביטוחים המשלימים נותנים מעטפת עבה יותר, כך, בהתאמה, ניתן להיות סמוכים ובטוחים כי עתידם של ההורים המתבגרים מאוד יובטח, כאשר התפקוד שלהם יפחת באופן משמעותי והם יזדקקו לסיוע חיצוני באמצעות מטפל סיעודי, או השגחה וטיפול בבית אבות המתאים למצבם הפיזיולוגי והקוגנטיבי. 


ביטוח ריסק חיים וביטוחים נוספים


הורים מתבגרים המודעים למשמעות הגיל ובעיקר לירידה בכוחות ובהיחלשות הגוף החושבים על העתיד מבטחים עצמם בין השאר בביטוח ריסק חיים, כך שהתלויים בהם לא ייותרו בלא מקור הכנסה. ביטוח זה מקנה כיסוי במקרה של מות המבוטח. יש בו גם מרכיב חיסכון פנסיוני, שמקל על המבוטח ולא פחות על בני משפחתו כי לאחר הפרישה יש לו מקור להכנסה במקום שכר מעבודתו שנפסקה.
הדאגה להורים אינה מתמצה רק בקיום מצוות "אל תשליכני לעת זקנה" והיא אינה מושתתת רק על חמלה; דאגה שמבוססת גם על ראייה נכוחה של המציאות מחייבת נקיטת מספר פעולות הצופות פני עתיד ונערכות לקראתו.
על מענת לעשות בחירות מושכלות בנושא הביטוח ולדעת כי יש קדימויות ועדיפויות בתחום הביטוחים, חשוב ומומלץ להתייעץ עם בעלי מקצוע בלתי תלויים, שאין להם אינטרס ישיר או עקיף בייעוץ עבורכם.
ביטוחים בנושאים שנותנים כיסוי לצרכים הבסיסיים ביותר הם ביטוחים נדרשים וחיוניים ביותר. איש מאתנו לא יכול להתמודד לבדו בנטל הדאגה להוריו הקשישים ללא סיוע של גורמים חיצוניים, לרבות ביטוחים שונים, המעניקים את התשתית הכלכלית החיונית כל כך למימון העלות הגבוהה של שהיית הקשיש בדיור מוגן או בבית אבות סיעודי.
בשורה התחתונה: ביטוח ההורים במגוון הביטוחים הנדרשים לאי הפיכתם לנטל כלכלי בלתי אפשרי על ילדיהם מחייב מחשבה מעמיקה על הנושא והיערכות לקראתו מבעוד מועד.

מחפשים בית אבות?

זקוקים לפתרון מיידי להוריכם?

פנו אלינו ונמצא פתרון יחדיו ! שיחת חינם 1-800-210-757

צור קשר

  • captcha

    הכניסו את הקוד המופיע בתמונה
  •