כיצד להתמודד עם בעיות צוואר וגב בגיל השלישי?

לאורך השנים הגוף עובר תהליכים שונים, הוא כבר אינו מתפקד כמו בעבר ויש להיות קשובים לצרכיו. מצב עמוד השדרה והדיסקים עלול להידרדר ואיתו מגיעים כאבי הגב והצוואר. זהו חלק בלתי נמנע מתהליך הזדקנות הגוף, אותו חווה כמעט כל אדם ובעיקר בגיל השלישי.


ישנן סיבות רבות לכך, אך כאמור, הסיבה העיקרית הינה הזדקנות ושחיקה של הגוף. עם כל זאת, ניתן להפחית את כאבי הגב והצוואר על ידי הקפדה על אורח חיים בריא. ישנן שיטות שונות ומגוונות בהן אפשר להיעזר, בין היתר השיטה של מיטל שרים לטיפול בכאבי גב, באמצעותה ניתן לשמור על אורח חיים תקין ולהפחית את הכאבים.

 

הגורמים להיווצרותם של כאבי גב

כאשר אדם מתבגר, בתהליך טבעי מתבלים הדיסקים שבין חוליות עמוד השדרה והם מתכווצים. לא רק זאת, גם החוליות מתחככות זו בזו, מה שגורם לנוקשות ולכאבי שרירים בעיקר בגב התחתון, ועלול לגרום לנזקים נוספים בעמוד השדרה.
 

גורמים נוספים שעשויים לזרז את כאבי הגב ושחיקת השרירים והעצמות:
 

  • יציבה או ישיבה שאינן נכונות או לאורך זמן ממושך.
  • תזונה לקויה – עשירה בסוכרים ובשומנים, למשל.
  • עבודה פיזית קשה הכוללת הרמת משאות כבדים שיוצרת מתח בשרירי הגב.

פעילות גופנית מועטה או לחלופין מאומצת מדי.

  • היריון ולידה.
  • משקל עודף.
  • פריצת דיסק, דלקות שונות ושחיקת סחוס.

 

דרכי התמודדות ושיטות הטיפול

קיימות דרכים רבות ושיטות שונות למניעה ולחיזוק הגוף בכלל והגב בפרט. נהוג להמליץ על שיטות טיפול אלטרנטיביות ועל פתרונות רפואיים שונים כדי לנסות ולהימנע מהליך כירורגי פולשני המחייב התאוששות ארוכה והליך ארוך עד לחזרה לתפקוד רגיל.


כיום, יותר ויותר פונים לרפואה האלטרנטיבית, גישה המציעה פתרונות רבים וטובים עם מגע אישי יותר עבור בני הגיל השלישי. טיפולים פיזיים, פסיכולוגיים, דיקור, שיאצו, עיסוי או תזונה וצמחי מרפא הם חלק משיטות הטיפול הזמינות. הנה מספר דוגמאות:

דיקור

זוהי שיטה עתיקה, אשר בעזרת מחטים מחדשת את זרימת האנרגיה ואת זרימת החומרים בדם במקומות הדורשים זאת, ובכך מאפשרת הקלה בכאבים וטיפול במצבים רפואיים שונים. זהו טיפול המביא לרוב שיפור ניכר.

כירופרקטיקה

לעיתים, כאשר הכאבים קשים ועולה אפשרות של ניתוח, ניתן לבחור בדרך זו של טיפול כירופרקטי. זוהי שיטה בה על ידי טיפול בעמוד השדרה ובמפרקים ניתן להקל את הכאב ואף לפתור בעיות ללא ניתוח. טיפולי כירופרקטיקה תורמים לשיפור באיכות החיים ומסייעים בהקלה משמעותית ובהפחתת כאבים בגב ובצוואר.

עיסוי

בעזרת עיסוי עדין ניתן לשפר את זרימת הדם, לשחרר את השרירים ולסייע בהקלת הכאבים. ישנן שיטות עיסוי שונות, מהן ניתן לבחור במתאימה ביותר.

נטורופתיה

זוהי שיטה המאפשרת טיפול במצבים רפואיים שונים ללא תרופות מרשם ובעזרת אימוץ אורח חיים בריא. באמצעות תשאול תזונתי מקיף ובדיקות של המטופל, מותאם תפריט אישי על ידי הוצאת מזונות מסוימים והוספה של אחרים, בהתאם למקור הבעיה והכאב.

על ידי תזונה נכונה ומותאמת אישית למטופל, המלצות על פעילות גופנית מתאימה שתחזק את השרירים ותוספי מזון אשר יסייעו בהקלת הכאבים, ניתן לטפל בבעיות הגב השונות ולהשיב את טווח התנועה לגוף ככל הניתן.

 

 

מחפשים בית אבות?

זקוקים לפתרון מיידי להוריכם?

פנו אלינו ונמצא פתרון יחדיו ! שיחת חינם 1-800-210-757

צור קשר

  • captcha

    הכניסו את הקוד המופיע בתמונה
  •