כיצד לבחור בית אבות סיעודי?

זהו רגע לא פשוט, הרגע שבו מחליטים בני המשפחה שהגיע הזמן לשלוח את האב או האם לבית אבות סיעודי. לרוב זה קורה אחרי בעיה בריאותית מתמשכת או מצב שהולך ומתדרדר, תקופה קשה לכל בני המשפחה ובעיקר לקשיש שעומד בפני טלטלה נוספת – כניסה לבית אבות. התהליך הלא קל הזה יכול להיות קצת יותר פשוט, אם נבחר בבית האבות המתאים ביותר.
מהם השיקולים לבחירת בית אבות?

הקרבה למשפחה

עבור קשישים רבים יש חשיבות גדולה לכך שבית האבות יהיה קרוב למשפחה. אם המשפחה מתגוררת במרכז לדוגמה, התחילו את החיפוש אחר בית אבות מתאים באיזור זה. תוכלו למצוא בית אבות סיעודי בפתח תקווה או תל אביב וערים מרכזיות רבות נוספות במרכז. האפשרות למגורים בבית אבות סיעודי באיזור בו גרה המשפחה, תקל גם על הקשיש שיוכל להנות מביקורי משפחתו וגם על המשפחה שתוכל לבוא ולהיות לעזר בעת הצורך.

איכות הטיפול

טיפול סיעודי הוא טיפול מאוד אישי הנוגע בקרובים אליכם ביותר ולכן איכות הטיפול  חשובה מאד. כדי להיות בטוחים שאתם שולחים את יקיריכם למקום הנכון, אל תהססו לקבל המלצות על המקום, לדבר עם משפחות שקרוביהן שוהים או שהו במקום, להגיע למקום בשעות שונות כדי לראות את אופי הטיפול ולקבל את כל המידע מההנהלה לגבי סוגי הטיפול המוצעים במקום, סדר היום של המטפלים והאחיות במקום, אלו רופאים מגיעים למקום ונמצאים בו וכדומה.

מראה החדרים

אף אחד מאיתנו לא רוצה לשהות בחדר לא נעים, מלוכלך או חשוך, גם כאשר מדובר בקשיש סיעודי שמגיע לבית האבות כדי לקבל עזרה וטיפול. חשוב לוודא שהחדרים במקום נעימים, מרווחים, עם רהיטים נוחים שמותאמים למצבו של הקשיש. חשוב לוודא שבמקום מנקים באופן קבוע ושומרים על הגיינה וסדר. כדאי להגיע לבית האבות ולערוך סיור בחדרים כדי להיות בטוחים שמדובר במקום נעים ונוח למגורים.

חיי חברה ופעילות

גם כאשר מדובר בקשיש סיעודי, עדיין יש צורך במקום שיהיה נעים, מזמין ושיהיה לו ערך חברתי. קשישים רבים שנמצאים במצב סיעודי עדיין יכולים לנהל שיחה, לשבת ליד השולחן, לקרוא, להנות ממוזיקה או טלוויזיה, לראות סרט ולעשות פעילויות רבות. כדאי להתאים את המקום לאופי של אותו קשיש וליכולות החברתיות שלו. אם הוא עדיין פעיל ויכול לשבת, להנות מחברה, לשוחח ולהשתתף בפעילויות, כדאי לוודא שבמקום יש שגרת חיים מלאה ועשירה.

מחיר וכיסוי

למרות שמדינה, הביטוח הלאומי וקופות החולים מסייעים בכיסוי אשפוז סיעודי בבתי אבות, לעיתים המשפחה צריכה להוסיף לתשלום או שהכיסוי מותנה בתוספות שונות. בכל מקרה חשוב לברר את העלויות מראש ולוודא שתוכלו לעמוד בעלויות הטיפול בבית האבות הסיעודי.

חיפוש אחר בית אבות סיעודי בפתח תקווה, חיפה או בכל מקום אחר בארץ הוא חיפוש זהה. כולנו רוצים את התנאים הטובים ביותר עבור הקרובים לנו, כולנו רוצים לדעת שהם מקבלים את הטיפול הרפואי והסיעודי האיכותי ביותר, לכן לפני שאתם בוחרים בית אבות, בידקו שכל התנאים האלו מתקיימים בו.

מחפשים בית אבות?

זקוקים לפתרון מיידי להוריכם?

פנו אלינו ונמצא פתרון יחדיו ! שיחת חינם 1-800-210-757

צור קשר

  • captcha

    הכניסו את הקוד המופיע בתמונה
  •