יצאתם לפנסיה? כך תוכלו לחסוך

אם הגעתם לגיל שבו אפשר להתחיל לעשות חיים ולעשות רק מה שאתם רוצים וחולמים לעשות, זהו גם הזמן לסדר את הפיננסים שלכם כך שתוכלו ליהנות מפריסה טובה יותר של המשאבים הכספיים שלכם. עם כל הרצון ליהנות מכל רגע, חייבים לחשוב בכל זאת גם לשנים הבאות ולחסוך מההוצאות שלכם ככל האפשר.
 

מה צריך לדעת כשמשקיעים

בררו מהם תנאי משיכת כספי הפנסיה שלכם ומהם כלל החסכונות הפנסיוניים שיש ברשותכם באמצעות שירות מסלקה פנסיונית שמפעיל אתר משרד האוצר לפני שאתם מתכננים הסבה לתכנית חיסכון אחרת. לפעמים פשוט לא רצוי למשוך את כספי הפנסיה שלכם, אלא אם כן זה פטור ממס או לצורך הפקדה בתכנית חיסכון אחרת שיש לה תשואה גבוהה, וגם דמי הניהול שלה והעמלות זולים יותר ממה שיש לכם כעת. בררו עוד לפני כן כי יש בכל זאת הכנסות שכן חייבות במס למרות שאתם כבר פנסיונרים.
 

פקדון בנקאי

אחת הדרכים לחסוך כסף מבלי לגעת בו או לסכן אותו ברמת סיכון גבוהה מדי היא פיקדון בנקאי. פיקדונות בנקאיים בימינו נושאים ריבית קבועה ומאוד נמוכה ששומרת רק על הפריים, כלומר על המדד. זה מיועד בעיקר לאנשים סולידיים מאוד שזקוקים לנזילות גבוהה מאוד של הכספים שלהם ולרמת סיכון מאוד נמוכה. לא מיועד למי שמתכוון לחסוך יותר מכמה שנים משום שיש דרכים אחרות לחסוך למספר גדול של שנים ולהרוויח עוד. מצוין לכל מי שמתכוון למשוך משם את דמי המחיה שלו מדי חודש או תקופה. פחות טוב למי שיש לו אופק חיסכון ארוך יותר. מתאים להפקדה חודשית או סכום חד פעמי. ככל שתחסכו זמן רב יותר תרוויחו יותר.
 

קופת גמל או חסכון בחברת ביטוח?

מצוינת למי שרוצה לחסוך 15 שנים ולמשוך את הסכומים גם בצורת קצבה וגם בצורת סכום הוני, כלומר כל הסכום במלואו. זוהי הטבה ששמורה לגמלאים. מי שיש לו אופק רחוק יותר ומעוניין להשיג תשואות גבוהות יותר מוזמן לחסוך בקופת גמל כזאת. לבדוק את הרכב התיק שלה ולבחור את רמת הסיכון. במקרה של גמלאים עדיף לא להשקיע ברמת סיכון זהירה עד בינונית. קופת גמל היא השקעה בשוק ההון לכל דבר ולכן דורשת ידע במה שהקופה משקיעה. הקופה מנוהלת על ידי מנהלים מקצועיים וגם בה יש לכם הטבות מס. פוליסת חיסכון בחברת ביטוח נהנית מאותם תנאי ניהול השקעות אבל מיועדת למטרות שונות ולמשכי זמן שונים. היא חייבת במס רווחי הון ויש להכיר את הכללים לפני הבחירה בה. עם זאת, גמישה מאוד מבחינת מענה על הצרכים שלכם ולכן כדאי לבדוק.

בין אם אתם חיים בביתכם או בדיור מוגן, אתם צריכים להכין כספים בצד גם למטרות של משברים ומקרים שאי אפשר לצפות מראש. זה יכול להיות מצב בריאותי או מצב של הבית והתשתיות. רצוי להיות מוכן לכל מקרה. בדיוק לשם זה נועדו אפיקי חיסכון שונים גם לגיל זה.

מחפשים בית אבות?

זקוקים לפתרון מיידי להוריכם?

פנו אלינו ונמצא פתרון יחדיו ! שיחת חינם 1-800-210-757

צור קשר

  • captcha

    הכניסו את הקוד המופיע בתמונה
  •