טיפול בכתרים לשיניים בגיל השלישי

רופא השיניים שמטפל במבוגרים בגיל השלישי, הוא בעיקרון אותו רופא השיניים שמטפל בכל בני המשפחה. אין בעצם רופא שיניים מקצועי שמתמקד באנשים בגיל מבוגר. בשל כך, רופאים מקצועיים שהתמחו ברפואת שיניים יכולים לטפל באותה מידה גם באזרחים המבוגרים וגם בצעירים שבחבורה. ברוב המקרים המבוגרים יהיו מוטרדים כמעט מאותן בעיות שיניים שמהן מוטרדים גם הצעירים יותר באוכלוסייה, למעט אולי מקרים של יישור שיניים שכן בגיל השלישי אולי כבר לא נותרו שיניים טבעיות בפה שצריך ליישר…ואולי שיניים ישרות זה אחד הדברים שפחות יטרידו אותנו…

 

שיטת השיניים התותבות והכתרים הייתה עד לפני כמה שנים, השיטה הנפוצה בעבר להחלפת שיניים שנעקרו או נשברו. לכן, שיניים תותבות או כתרים, שכיחים יותר בקרב אוכלוסיית הקשישים.

שיניים תותבות נשלפות נועדו להחליף את השיניים החסרות, והכתר הוא ציפוי מהודק לשן פגועה, עשוי בדרך כלל מחרסינה (או מזהב). הכתר מגן על השן ומשחזר את המראה הטבעי שלה. קשישים רבים משתמשים בתותבות, ולרבים מהם יש שן אחת או יותר שמוגנת על ידי כתר.

 

כיום, השיטה המודרנית, המקובלת והנוחה יותר מאותם כתרים ושיניים תותבות, היא השתלת שיניים. שיניים מושתלות מעניקות לאדם תחושה של שיניים טבעיות. השיטה החדשה של השתלות שיניים גורמת לשיניים להיות חזקות, נוחות ואין חשש שיישברו כמו השיניים התותבות.

מצבי חירום

גם השיניים התותבות וגם כתרי השיניים יכולים לגרום למצבי חירום.


מקרה החירום הנפוץ ביותר בקרב מבוגרים שיש להם בפה כתרים או שיניים תותבות הוא סדק או שבר בכתר או בשיניים התותבות. במקרה זה רצוי להגיע לרופא השיניים שידביק ויתקן את הכתר או התותבת.

בשלושים השנים האחרונות נעשה מאמץ מרוכז בתחום מקצוע רפואת השיניים שמטרתו להציל במידת האפשר את השיניים על ידי שימוש בטיפולים מונעים כמו: טיפולי שורש או טיפולי חניכיים. טיפול השיניים המודרני מפחית את הצורך בשימוש בתותבות ומאפשר לרוב האנשים להגיע לגיל מבוגר כשרוב השיניים בפיהם.

סביר להניח שלרוב המבוגרים היום יש כתרים בפה. כתרים נדרשים לשיקום שיניים שנשחקו, נשברו, עברו טיפולי שורש, או עברו תיקונים רבים במשך השנים. הכתרים עשויים כך שיתאימו בדיוק למבנה השן השבורה. לפעמים הכתר נופל ומותיר את השן ללא הגנה ועם רגישות מאד גבוהה. במקרה כזה רצוי לא להמתין יותר מיום או יומיים עד לקבלת כתר חדש. ללא טיפול, השן ללא הכתר תנוע במהירות ותזוז ממקומה. לפעמים, אם השן השתנתה באופן משמעותי, לא ניתן יהיה לעשות שימוש חוזר בכתר הקיים, והרופא יצטרך להכין כתר חדש.

מחפשים בית אבות?

זקוקים לפתרון מיידי להוריכם?

פנו אלינו ונמצא פתרון יחדיו ! שיחת חינם 1-800-210-757

צור קשר

  • captcha

    הכניסו את הקוד המופיע בתמונה
  •