חיפוש דירות לגיל הזהב

אם הגעתם למסקנה שהוריכם בעלי דירות שלא מתאימות להם, הגיע הזמן לעשות מעשה, ולמצוא להם דיור הולם. ייתכן, והם גרים בדירות הללו כבר עשרות שנים, ומאד קשורים אליהן, אבל אין מה לעשות, ולמרבה הצער, הוריכם לא יישארו צעירים, וצריך לנסות ולהבהיר להם מדוע כדאי להם לעזוב את הדירות האהובות. הסיבה העיקרית היא, התאמה לצרכים הייחודיים להם, בגיל שלהם.

נגישות

קשישים עצמאיים ככל שיהיו, צריכים לגור בדירות שמתאימות לאורח חייהם ולבריאותם. דירה כזו, צריכה להיות נגישה לאנשים שמתקשים בהליכה או זקוקים לטיפול בכאבי גב: זה אומר, שרצוי מאד שתהייה בבניין מעלית, ואם לא, כדאי לחפש דירה בקומת-קרקע או לכל היותר, כזו שיש לטפס רק מספר מדרגות בודדות בשביל להגיע אליה.
נגישות, זה אומר גם ידיות אחיזה ומעקות למען בטיחות הדייר. שטח הדירה צריך אף הוא להתאים למגורי אדם אחד, או זוג, במידת הצורך. מכיוון שהמדובר במספר נפשות מצומצם, הרי שאין להם בדרך כלל צורך בדירות גדולות אלא בדירות קטנות ופונקציואליות.

הסביבה

בני גיל הזהב, מבקשים בדרך כלל לגור באזור שקט ומוצל. אולי אין להם צורך בגני שעשועים מרובים בסביבה, וגם חנייה אולי לא כל כך רלוונטית עבורם, אבל, ישנה חשיבות מרובה למרחק מהבית למרכז המסחרי או למכולת הקרובה, וגם לקופת חולים, ורצוי לסניף של קופת חולים בו מבוטח הקשיש. כשמחפשים דירות עבור אוכלוסיה זו, שהיא בעלת צרכים ייחודיים, כדאי פשוט לעבור בשכונות הרצויות ולבדוק הלכה למעשה, הימצאותם בפועל של מתקנים אלו. ואגב, אם אתם מחפשים עבור הוריכם דירות להשכרה, עשו לעצמכם טובה ונסו שלא יהיו מרוחקות ממקום מגוריכם. ואולי כדאי גם לחשוב על פתרונות מגורים אחרים.

דיור מוגן

המדובר בדירות שאינן שייכות לקשישים בפועל, אך הם יעשו בהן שימוש אידיאלי, כפי שנפרט בהמשך. הסוג הראשון והמסורתי יותר הוא בתי-אבות. אלו בדרך כלל מוסדות גדולים שמספקים מגורים וגם פיקוח רפואי וסיעוד לאלו הזקוקים לכך. אבל, לא כל קשיש רוצה לגור בבית אבות. ישנם כאלו שמתפקדים נהדר, והם גם עצמאיים, ולא פחות חשוב: בעלי עצמאות אישית וכלכלית. עבור קשישים אלו, ישנו פתרון הנקרא דיור מוגן. כאן, ישנן דירות נוחות, מאובזרות ומטופחות בהן מתגוררים באופן קבוע, ואשר מספקות לדיירים בהן שירותים שונים כמו ארוחות, ניקיון ותחזוקת הדירה, וגם חדר כושר, הרצאות, חוגים, טיולים, וכו'. מובן, כי צורת מגורים כזו הינה מפנקת ונוחה וכוללת גם פיקוח רפואי מסוים, אך מחייבת הוצאה כספית ניכרת, שאינה מתאימה לכל אדם, ואשר כרוכה במתן דמי פיקדון גבוהים, ולעיתים קרובות גם תשלום חודשי.

לא משנה באיזו צורת מגורים בחרתם עבור הוריכם, עשו מחקר טוב בטרם תחליטו. בקשו המלצות מחברים ומכרים, הגיעו למקום ושאלו את כל השאלות האפשריות.

מחפשים בית אבות?

זקוקים לפתרון מיידי להוריכם?

פנו אלינו ונמצא פתרון יחדיו ! שיחת חינם 1-800-210-757

צור קשר

  • captcha

    הכניסו את הקוד המופיע בתמונה
  •