חיפוש בתי אבות

אחד הרגעים הקשים והכואבים בחיים היא ההכרה בעובדה שהורינו אינם יכולים להסתדר באופן עצמאי, וכי עליהם להתחיל להסתייע בדיור מוגן בכדי להמשיך ולתפקד. ההכרה בעובדה זו אינה תהליך פשוט כלל לאף אחד מהצדדים, במיוחד לא אם ההחלטה מגיעה מצד הילדים. אך בכל זאת ישנם מקומות בהם המושג "בית אבות" מקבל משמעות מכובדת. אז איך תוכלו לבחור להוריכם את המקום בו הם יוכלו להזדקן בכבוד?

לדפנה מור מחברת שבילי הזהב יש ניסיון רב בליווי מאות קשישים שעברו את תהליך המעבר אל הדיור המוגן. בראש ובראשונה היא מודעת לכך כי אלו שצריכים לקחת את ההחלטה הסופית לגבי ההעברה של הקשיש אל הדיור המוגן – הם הקשיש ומשפחתו. זאת הסיבה בגללה היא ממליצה להיעזר ביועץ המומחה בתחום ההכוונה לבית אבות. חשוב להיעזר באדם המכיר את המערכת הפנימית של בית האבות, ושיוכל לתרום מניסיונו, כדי לדעת ולהצביע על ההתאמה בין בית האבות לבין האדם שהולך להיכנס אליו.

האם בית אבות הוא הפתרון האידיאלי?

 

ראשית, לפני שמחליטים על בית אבות, יש לברר האם זהו הפתרון הטוב ביותר למען איכות חייו של הקשיש. האם יהיה לו טוב יותר בבית? גם אם השיקול לבחירת בית אבות הוא שיקול כלכלי בלבד, יש לוודא שזה מה שהקשיש אכן רוצה.

יחד עם זאת, חשוב לזכור כי הצעד להעביר את הקשיש אל בית האבות אינו מעיד על ניתוק בינו לבין משפחתו. חשוב לדעת לשלב ואפילו לחזק אף יותר את הקשר בין הקשיש למשפחתו, בכדי שהמעבר יהיה נוח. כמו כן, חשוב להגדיר את מצבו התפקודי של הקשיש, את היכולת הכלכלית ואת המיקום הגיאוגרפי של בית האבות. כל אלה חשובים במיוחד בכדי להמשיך ולשמר ואף לחזק את הקשר המשפחתי ש הקשיש עם בני משפחתו.

מה חשוב לבדוק בבית האבות?

ואם כל אלה לא מספיקים, יש חשיבות רבה לבדיקת הרישיונות של בית האבות. לא מעט שרלטנים פתחו עסקים שונים בתחום הסיעודי. יש להיזהר ולבדוק כי המקום עומד בכל התקנים, וכי הוא אכן עושה את עבודתו נאמנה. יש לחזור ולבדוק את בית האבות בשעות שונות ולהתרשם מהפעילות, מרמת הניקיון, וכמות הצוות הטיפולי מול כמות הדיירים בבית האבות.

 

דבר נוסף שחשוב לבדוק הוא האם מתבצעת אחזקת מעליות שוטפת ברמה מקצועית נאותה בבית האבות. אין להמעיט בחשיבותה של אחזקת מעליות - הרי אף אחד לא היה רוצה להיתקע במעלית, בוודאי לא כאשר מדובר בבית אבות, מקום שבו ייתכנו מקרי חירום שכל רגע בהם משמעותי. לכן, יש לוודא כי החברה אשר מתחזקת את המעליות בבית האבות מסוגלת לספק מענה הולם גם בזמני מצוקה, בכל יום ובכל שעה.

מדוע יש צורך להתייעץ עם מומחה בתחום?

מאחר ומדובר בהחלטה גורלית ולא פשוטה הכוללת לא מעט פרמטרים, כדאי לפנות אל היועצים של דפנה שבילי זהב. מדובר באנשי מקצוע שיוכלו ולעזור לכם לקבל את ההחלטות האידיאליות עבור יקיריכם ממקום של ידע וניסיון מהנעשה בתוך בתי האבות. דפנה שבילי זהב שומרת על קשר רציף עם לקוחותיה הפזורים בבתי אבות ברחבי הארץ. כך הם יכולים להעיד על הנעשה בבית האבות ועל איכות החיים במקום.

 

מחפשים בית אבות?

זקוקים לפתרון מיידי להוריכם?

פנו אלינו ונמצא פתרון יחדיו ! שיחת חינם 1-800-210-757

צור קשר

  • captcha

    הכניסו את הקוד המופיע בתמונה
  •