חשיבות חימום מי צריכה בדיור מוגן

מים חמים משמשים אותנו במהלך היום לשורה ארוכה של צרכים. אנו רוחצים כלים עם מים חמים במהלך החורף, שוטפים פנים בבוקר וכמובן מתקלחים בשעות הערב. אך בעוד לקוחות פרטיים משתמשים בדוד שמש או דוד חשמל על מנת לייצר מים חמים אל מערכת האינסטלציה הביתית, בתי מלון, בתי אבות לדיור מוגן וגופים מוסדיים אחרים משתמשים במשאבות חום.

חימום כמויות גדולות של מים במינימום משאבים

יש חשיבות אדירה לאופן בו מחממים מי צריכה בדיור מוגן. ראשית, כדאי לזכור כי המשתמשים הם בדרך כלל קשישים או בעלי מוגבלויות. לקוחות אלו אינם יכולים להסתפק במים קרים או פושרים. הם זקוקים למים חמים על מנת לבצע פעולות יומיומיות, לשמור על רמת חיים גבוהה וליהנות משירותים אופטימאליים. שנית, עבור דיירי בית אבות המים החמים הם אמצעי חיוני כל השנה. המים הללו משמשים אותם גם בתקופות חמות של הקיץ, במשך כל שעות היום וללא יוצא מן הכלל.

 

משאבות לחימום מי צריכה מייצרות טמפרטורות גבוהות בהתאם לדרישת החוק. המשאבות הללו אינן מוגבלות מבחינת העוצמה שלהן, אך חשוב מאוד להתקין אותן בצורה נכונה בתוך מיכלי האגירה כדי לאפשר חימום כמויות גדולות של מים. בכל מקרה, מחקרים מראים כי החיסכון הכספי המלווה שימוש במשאבות בהשוואה לאמצעי חימום אחרים הוא משמעותי וניכר.

הצורך בחימום מי צריכה

מי צריכה של ארגונים מוסדיים נמצאים בדרך כלל בתוך מיכלי אגירה גדולה. מיכלים אלו עונים על דרישות בטיחותיות, סניטריות והיגייניות. על מנת לחמם את המים הללו יש צורך במשאבות מרכזיות ועוצמתיות. משאבת חום לחימום מי הצריכה פועלת ביעילות ומבטיחה מינימום של צריכת אנרגיה.

 

לאחר החימום ניתן להשתמש במים עבור מקלחות, מטבחים ועוד. כל המים הם בתוך מיכלי אגירה ולכן המשאבות הן הפיתרון האידיאלי לחמם אותם. אלו משאבות מתקדמות הנשענות על טכנולוגיה חדשנית, כאשר מבחינה כלכלית הן דורשות הוצאות מינימאליות. המערכת דורשת תכנון מפורט ומשלבת סוגים רבים של מרכיבים. מלבד מיכלי אגירה ומשאבות יש גם אביזרי שליטה ובקרה, צנרת, פתחים, סולמות, נקודות גישה ועוד. חשוב לאפיין מראש את הצרכים ולהחליט על מפרט טכני.

דוגמאות לשימוש במשאבות חום

אפשר להשתמש בחימום מי צריכה גם בבריכות מחוממות. לצד בריכות מקורות של בתי מלון או בתים פרטיים, המשאבות יכולות לחמם מים בבריכת שחייה וכך להפוך אותה לנגישה גם בחורף. עוד במגזר הביתי יש שימושים כגון הסקה רצפתית או לצורך הפעלת רדיאטורים. לעומת זאת, במגזר העסקי והמוסדי השימושים העיקריים הם בקיבוצים, מקוואות, אוניברסיטאות ועוד. לבסוף כדאי להזכיר את המגזר התעשייתי, בו משאבות חום משמשות לחימום תהליכי, שמירת טמפרטורות ולחות בחדרים נקיים וחימום מקדים.

 

היתרונות של שימוש במשאבות לצורך חימום מים הם חיסכון באנרגיה לעומת סולר וגופי חימום חשמליים, טכנולוגיה עדכנית ועלויות תחזוקה נמוכות. המשאבות אינן פולטות גז חממה או 2CO ולא תלויות בעונות השנה. המפעלים, המוסדות והארגונים הגדולים בישראל משתמשים במשאבות על מנת לחמם כמויות גדולות של מים. דיור מוגן הוא רק דוגמא אחת מיני רבות לאטרקטביות של הטכנולוגיה ולרלוונטיות שלה עבור לקוחות מוסדיים.

מחפשים בית אבות?

זקוקים לפתרון מיידי להוריכם?

פנו אלינו ונמצא פתרון יחדיו ! שיחת חינם 1-800-210-757

צור קשר

  • captcha

    הכניסו את הקוד המופיע בתמונה
  •