השימוש במכשירי שמיעה בקרב דיירי בתי אבות

מכשירי שמיעה הינם אביזר עזר אשר יכול לשפר באופן משמעותי את איכות חייהם של מבוגרים רבים. הרגשת העצמאות וההקלה אשר מכשירי שמיעה אלה יכולים לתת למבוגרים, הינה חשובה שבעתיים כאשר הם נמצאים בבתי אבות. המבוגרים יכולים לזכות מחדש בהבנת החברים, שמיעת קולות אשר כמעט ונשכחו ויכולים להיות מעורבים פעילים בכל פעילות היום יום המתרחשת במקום מגוריהם.

התאמת מכשירי שמיעה

בדרך כלל מכשירי שמיעה מותאמים לאותם מבוגרים אשר סובלים מירידה שמיעתית ברמות שונות. ההמלצה היא להתאים את מכשיר השמיעה כמה שיותר מוקדם לשם יכולת הסתגלות מהירה יותר. את התאמת המכשיר הספציפי, יש לבצע באחד מהמכונים המתמקצעים בכך, לאחר פנייה מרופא המשפחה, בדיקת שמיעה ומדידות ספציפיות של מבנה האוזן. כמו כן, סביר להניח כי היועצים ממכון השמיעה ישאלו לגבי דרישות מיוחדות, צרכים והעדפות.

כיום, מכשירי שמיעה נמצאים בחזית הטכנולוגית, כך שהם מאופיינים ביכולות שונות, ומיוצרים במגוון צורות ומבנים. בייצור מכשירי השמיעה מקפידים הקפדה יתרה על איכותם ובטיחותם. החשיבה על הצרכים הספציפיים עד אחרונת הדרישות, מתבטאת גם בגדלים השונים של מכשירי השמיעה, אשר יכולים להיות מופעלים גם בשלט רחוק (כאשר קיימת בעיה של מוטוריקה עדינה, למשל).

דיירי בתי האבות

דיירים רבים בבתי אבות הינם עצמאיים ונהנים מפעילויות שונות יום יומיות, ולכן מומלץ להם להיעזר, במקרה הצורך במכשיר שמיעה. כדאי ורצוי לקבל המלצות וייעוץ לגבי בתי אבות, באופן המלא והברור ביותר. דפנה שבילי זהב מייעצת הן לדיירים העתידיים והפוטנציאליים והן לקרובי משפחתם על האופציות הטובות ביותר בשבילם, הן ביחס לבתי אבות והן ביחס לדיור מוגן. כך או כך, ההתאמה נעשית על פי צרכי המבוגר, דרישותיו והעדפותיו הספציפיות.

במקרה בו, אין יכולת לשאול את המבוגר על העדפותיו, יקבלו בני משפחתו ליווי צמוד וייעוץ לגבי המשך הטיפול בו. הם יוכלו להתרשם מהמוסדות השונים, יוכלו לשאול את כל אותן שאלות אשר מטרידות רבים הנמצאים במצב זה, וייהנו מהחלטה מושכלת אשר נלקחה לאחר חישוב כל השיקולים הנדרשים. לאחר גמר כל התהליך יכולה המשפחה להיות בטוחה כי יקיריה נמצאים במקום המתאים להם ביותר.

מחפשים בית אבות?

זקוקים לפתרון מיידי להוריכם?

פנו אלינו ונמצא פתרון יחדיו ! שיחת חינם 1-800-210-757

צור קשר

  • captcha

    הכניסו את הקוד המופיע בתמונה
  •