העסקת עובדים זרים לשם טיפול וסיוע לבני הגיל השלישי

הזקנה היא אינה דבר קל, גם כאשר אנו חיים בעידן כה מתקדם ומלא פתרונות בתחום הרפואה והרווחה. כאנשים מבוגרים, כל פעולה יום יומית, הופכת להיות קשה יותר  ולפעמים אפילו בלתי ישימה באופן עצמאי, מה שגורם למשפחות של אנשים מבוגרים לפנות לחברת העסקת עובדים זרים לשם טיפול וסיוע לבני הגיל השלישי.
יש כאלה שיכולים עדיין להישאר בביתם המוכר, הסביבה הטבעית והאהובה על כל הקשישים, כמו גם על כולנו. במידה ועברו כמה שנים וחלה הידרדרות במצבו הבריאותי של הקשיש, אין מנוס מאשר לעבור אל דיור מוגן שבחלקם קיימות מחלקות סיעודיות עבור קשישים.

בגלל שהקשיש או הקשישה, התרגלו לנוכחות של העובד או העובדת הזרה, עשויה להיות בעיה, היות והקשישים רואים במטפלים הזרים שלהם, כאדם היחידי שהם יכלו לסמוך ולהסתייע בהם עד כה. גם כך, מעבר לדיור מוגן עשוי הינו תהליך לא פשוט עבור הקשישים ולכן, כדאי לבחון אפשרות של מעבר לדיור המוגן יחד עם המטפל או המטפלת הזרה.

 

זכויות עובדים זרים בבית הקשיש ובדיור המוגן

העסקת עובד זר, זוהי זכות שמעניק המוסד לביטוח לאומי, בקרב קשישים שתנועתם מוגבלת ואשר נבדקו ע"י עובדים סוציאליים והוחלט כי הם זכאים לסיוע של עובד\ת זר צמוד בביתם. יש לציין כי עם העסקת עובדים זרים לשם טיפול וסיוע לבני הגיל השלישי יש לדעת את זכויותיהם כחוק. העובדים הזרים, מקבלים את התנאים והזכויות המגיעות להם כגון: החובה למסור לעובד הזר חוזה עבודה מסודר בשפתו, חובה לספק לו ביטוח בריאותי ותנאי מגורים הולמים.

משפחות שוקלות בכובד ראש את האפשרויות השונות כגון העסקת עובד זר בבית הקשיש או מעבר לדיור המוגן. בדיור המוגן, ישנה עזרה רפואית 24 שעות ביממה , 7 ימים בשבוע וכן פעילויות שונות שמקלות עליו את השהות כמו: ריפוי בעיסוק, הרצאות, חיי חברה עשירים, תנאי מגורים איכותיים ועוד. גם הצוות הטיפולי של הדיור המוגן מנוסה ומכיר את הצרכים הנפשיים והפיזיים של הקשישים.

 

ההבדל בין דיור מוגן לבין בית אבות

רובנו סבורים כי דיור מוגן למעשה הומצא על מנת לא להעליב את הקשישים שסולדים מהביטוי "בית אבות". האמת היא שקיים הבדל משמעותי בין דיור מוגן לבין בית אבות.
בית האבות הינו פתרון סיעודי-שיקומי אשר מיועד לקשישים שהם סיעודיים מורכבים כגון תשושי נפש. לעומת זאת, הדיור המוגן, הינו מתחם מגורים מטופח בעל קהילה תומכת ופעילות חברתית שמסייעת לקשישים להשתלב בחברה, להכיר חברים בגילם שיש להם נושאים משותפים עמם . הצוות של הדיור המוגן כולל אחיות, רופאים, מנקים, מדריכים מנוסים בפעילויות שונות המסייעות לקשישים כגון ריפוי בעיסוק באמצעות מלאכת יד, ספורט שמתאים לקשישים, פיזיותרפיה, בריכת שחייה מחוממת בחורף ובריכת קיץ, הרצאות, סרטים ועוד.

 

שילוב של עובד זר בדיור המוגן

גם קשישים שעדיין עצמאיים ומעוניינים לעבור לדיור המוגן, לא יוותרו על העסקת עובדים זרים לשם טיפול וסיוע לבני הגיל השלישי, כך שהם מעוניינים בהם לשני צרכים מרכזיים, גם לחברה שהיא כה מוכרת להם כבר שנים וגם לסיוע בפעילות יום יומית.  יש לציין כי זכויות העובד הזר, עדיין נשארים בעינן וישנם קשישים שיכולים לאפשר לעצמם את שתי האפשרויות הללו לאיכות חיים טובה ומשביעת רצון.

 

מחפשים בית אבות?

זקוקים לפתרון מיידי להוריכם?

פנו אלינו ונמצא פתרון יחדיו ! שיחת חינם 1-800-210-757

צור קשר

  • captcha

    הכניסו את הקוד המופיע בתמונה
  •