על ההבדלים במימון בית אבות או דיור מוגן

בבואכם לשקול את אפשרויות המגורים של קשישים, בוודאי תיתקלו עד מהרה בהפרשי התשלום הקיימים בין מקומות המגורים השונים וכן בתנאי התשלום. כיצד תוכלו אם כן להשוות בין מחירי מקומות המגורים השונים, כיצד להבין את אופי התשלום וכיצד לבחור את הבחירה הנכונה מההיבט הפיננסי?

מהו התשלום אם כך עבור בית אבות ומהו עבור דיור מוגן?

אופן התשלום עבור בתי אבות אכן משתנה בין אפשרויות המגורים השונות, אולם באופן כללי אפשר להגדיר אותו כך – עבור בתי אבות, התשלום הוא במרבית המקרים חודשי, על פי תעריף קבוע וכולל את כל השירותים שהדייר נדרש להם במהלך השהות במקום: שירותי הזנה וטיפול, שירותים רפואיים וחברתיים, וכן כל צורך נוסף שהקשיש עשוי להידרש לו ומצוי ברשימת השירותים של המקום.

דיור מוגן לעומת זאת, מציג את נושא התשלום מעט אחרת ומתחלק לשניים:

 

  1. דמי הכניסה – אלה נקבעים בהתאמה לגודל יחידת הדיור (על פי מספר החדרים הכלולים בה) ועשויים להגיע לסכום גבוה מאוד (מאות אלפי שקלים). ישנם מי שיעדיפו לשלם את הסכום באופן מלא עם כניסתם למקום, ולעומתם אחרים יעדיפו לשלם באמצעות פיקדון חודשי (בדומה למשכנתא).
  2. תשלום חודשי קבוע בעבור תחזוקת היחידה (ניקיון, אבטחה, שירותים רפואיים) וכן תשלומים נוספים על פי בקשות מיוחדות של הדיירים (ארוחות, כביסה) או פעילויות שהם מבקשים להשתתף בהם (חוגים, טיולים וכו'). במידה ותחול הרעה חלילה במצב הדייר ויהיה עליו לעבור למחלקה הסיעודית המצויה בתוככי דיור מוגן , הרי שבמרבית המקרים הוא יידרש לתשלום נוסף בעבור השירותים הרפואיים המתקדמים שיקבל.

האם המדינה מסייעת לדיירי הדיור המוגן או בית אבות?

מרבית בתי הדיור המוגן בישראל הם פרטיים, כך שלמדינה אין כל כלים לסייע במימון המגורים בהם. לפיכך, מגורים בדיור מוגן מיועדים למי שהממון בכיסם, ומוכנים ורוצים לשלם את הסכומים הגבוהים בתמורה לשירותים האיכותיים ולסביבת המגורים המצוינת שיקבלו. בית אבות לעומת זאת, הוא אופציה המתאימה למי שאינם יכולים לממן לעצמם דיור מוגן ונדרשים לעזרה מהמדינה. במקרים אלה תיקח על עצמה המדינה חלק (או את כל) הוצאות המגורים שלו, כך שאותו קשיש יוכל להתגורר בבית אבות ממשלתי ולהעביר את ימיו בנעימים.

מבולבלים? אנחנו ב"שבילי זהב" ניתן לכם את התשובות כולן

כן, אנחנו יודעים שהמעבר לבית אבות או דיור מוגן הוא מעבר קשה ומסובך עבור הקשיש ובני משפחתו, המתקשים לעיתים עוד יותר להבין את לוגיקת התשלומים ואפשרויות המימון של המעבר. אנחנו ב"שבילי זהב" נשמח להציג בפניכם את כל הנתונים המספריים הנדרשים לקבלת ההחלטה, לסייע ולתמוך, לקשר עם הגורמים הממשלתיים במידה ונדרש סיוע כספי, ולמצוא איתכם יחד את המקום המתאים ביותר. פנו אלינו עוד היום לקבלת עצות וסיוע נוסף.

מחפשים בית אבות?

זקוקים לפתרון מיידי להוריכם?

פנו אלינו ונמצא פתרון יחדיו ! שיחת חינם 1-800-210-757

צור קשר

  • captcha

    הכניסו את הקוד המופיע בתמונה
  •