הגנה על עזבון קשישים עריריים מפני השתלטות במרמה

קיימים מגוון אנשים שעולה בגורלם לעזוב את העולם כשאין איש אחד שנותר ממשפחתם. מקרים כאלה קורים לצערנו די הרבה, כאשר ישנם לא מעט קשישים עריריים שהולכים לעולמים ולא הספיקו להשאיר אחריהם צוואה או כי ידעו שאין להם למי להוריש את ההון הפרטי שלהם. על פי המחוקק הישראלי, במקרים הללו צריך להגדיר בחוק הירושה סעיפים שמסבירים במדויק איך לנהוג בהיעדר יורשים. הסיבה שהגדירו בחוק הירושה סעיפים אלו היא בגלל שקיימים אנשים שבוחרים להערים על החוק ולהשתלט על ההון והרכוש שהשאירו אחריהם קשישים עריריים. מדובר ברכוש יקר ובעל ערך אישי ומשמעותי עבור הנפטר. מלבד הרכוש ההוני ורכוש הדירה, קיימת דירה או בית בבעלות הנפטר שכן, צריך לברר לפי הסעיפים מה ניתן לעשות איתה במצב הזה. במידה וסיטואציה כזו מתרחשת קיימים מגוון פתרונות שניתן להשתמש בהם על מנת להתגונן ולהגן על הרכוש של הערירי.

 

פרסום והגנה על צוואה

אחד מהפרמטרים שמבצעים כאשר מתרחש מקרה כזה הוא פרסום ברבים מטעם רשם הירושות. דבר מהסוג הזה מתקיים על מנת להעניק הזדמנות נוספת למי שחושבים שחלוקת הצוואה תהיה לא הוגנת. פרסום זה נעשה גם ברשומות וכן, בעיתון היומי – כמובן שדבר מהסוג הזה מבוצע גם כאשר מדובר במוריש שלא הותיר אחריו צוואה או יורשים טבעיים. לאחר הפרסום, רשם הירושות קובע שתוך שבועיים יהיה ניתן לפנות ולהשפיע על עתיד הרכוש. בנוסף, בזמן הזה, יהיה ניתן להגיש התנגדות לבקשה לצו קיום צוואה. כלומר, מדובר במקרים שעומדת להתבצע חלוקה של הצוואה. אפשר בהלימה לדרוש נגד מתן צו ירושה ואף לפנות לרשם הירושות ולהיות מוכרים כיורשים טבעיים לפי הצוואה.
 

בעקבות הפרסומים הללו, אנשים רבים עלולים לשקול השתלטות על הרכוש ההוני של אותו אדם. ברגע שהם עוקבים אחר הפרסומים בעיתון, הם מסוגלים לעשות זאת ללא חשש. איך הם עושים זאת? לרוב הם ממציאים ככל הנראה צוואה מזויפת או שהושגה בדרכים לא כשרות: במרמה, תוך הפעלת לחץ, מאדם שלא היה צלול בדעתו, איומים ועוד. אפשרות אחרת שיכולה להיות היא ניסיון לקבלת הכרה כיורש טבעי ולהעיד על היותם בעלי קשר דם למנוח. כשבפועל, אין קשר כלל. בנוסף, הם יכולים לטעון כי המנוח קיים איתם מערכת יחסים של ידועים בציבור והם הופכים מיד ליורשים כמו זוג נשוי.

 

מה עולה בגורל הצוואה?

חוק הירושה קובע שאם וכאשר אין יורשים (מהמשפחה או מכל קשר אחר) וכי הערירי לא השאיר אחריו צוואה, הנכסים, ההון והרכוש עוברים למדינה. כלומר, אותם נכסים ישמשו את כלל הציבור במדינה בעוד שאפוטרופוס כללי יהיה אחראי על הטיפול האישי בירושה. הדרך המצוינת ביותר שניתן לבצע על מנת להתגונן מניסיונות השתלטות על נכסים, הון ורכוש של קשישים עריריים היא לערוך צוואה מראש שלא יהיה ניתן לערער על תוקפה. פניה אישית אל עורך דין שעוסק בענייני צוואות יכין צוואה שתשאיר לקשיש עתיד בטוח לאחר לכתו. לאחר ביצוע צוואה זו, אותם אנשים שינסו לרמות ולקחת בעלות על הצוואה לא יוכלו להוציא בקשה לצו קיום צוואה בגלל ההגנה הזו. עוד לא התייעצתם עם עורך דין לגבי הירושה שלכם? אל תחכו למועד מאוחר יותר.

מחפשים בית אבות?

זקוקים לפתרון מיידי להוריכם?

פנו אלינו ונמצא פתרון יחדיו ! שיחת חינם 1-800-210-757

צור קשר

  • captcha

    הכניסו את הקוד המופיע בתמונה
  •