האם דיור מוגן מתאים לי?

מעבר לדיור מוגן היא אחת ההחלטות המשמעותיות ביותר שתבצעו בחייכם ולכן עליכם לוודא שאפשרות זו אכן מתאימה לכם. מה המשמעות של דיור מוגן? במה אפשרות זו שונה מבית אבות? ומה חשוב לבדוק לפני שמחליטים?


ההיצע הנרחב של בתי דיור מוגן לצד בתי אבות מסוגים שונים, הופך את ההחלטה על המעבר להרבה יותר מאתגרת. למרות שמדובר בהתחלה חדשה, צעד מרגש לכל הדעות, עדיין יש לוודא כי המקום בו אתם בוחרים לחיות יתאים לאורח החיים שלכם מכמה וכמה היבטים. ראשית כל עליכם לקבל את המענה הטוב ביותר לצרכים הפיזיים והבריאותיים שלכם. שנית יש לבחור במקום בו תחושו כמה שיותר בטוחים. ולא פחות חשוב – עליכם לבחור במקום אשר מתאים לכם הן מבחינה חברתית והן מבחינה תרבותית.

דיור מוגן - דפנה שבילי זהב

מה ההבדל בין דיור מוגן לבין בית אבות?

רבים מבני גיל הזהב אשר מחפשים לעבור לסביבה בה יקבלו מענה לצרכיהם הבסיסיים כגון עזרה בהתנהלות היומיומית, במיוחד אם בחיי השגרה הם מתגוררים בגפם. יתרה מכך, הרצון להיות חלק מחיי קהילה גם הוא בעל חשיבות, ולכן האפשרות לעבור למרכז בו מתגוררים אנשים נוספים בני אותו הגיל ובעלי תחומי עניין משותפים מאוד מפתה. כאמור ישנן כמה וכמה אפשרויות רלוונטיות לבני הגיל השלישי, כמו בית אבות ודיור מוגן. עם זאת בין שתי האפשרויות הנ"ל יש הבדלים אשר לרוב מכריעים לכאן או לכאן. על פי רוב, בתי אבות מתאימים לאנשים שסובלים מבעיות בריאותיות כאלו ואחרות. לעומת זאת, דיור מוגן מתאים לקשישים עצמאיים אשר מצבם הבריאותי והמנטלי טוב, אולם הם זקוקים למעט עזרה בהתנהלות.

 

כיצד מגיעים לבחירה?

כדי להחליט האם דיור מוגן זו האפשרות המתאימה ביותר עבורכם עליכם לעשות בדיקה מקיפה ומעמיקה. יש לגשת למקומות רלוונטיים ולבחון משתנים כמו למשל: גודל הדירה, השירותים הנלווים, החברה במקום, הצוות הרפואי ועוד וגם להסתמך על התחושה האישית. בדקו מה טיב השירותים במקום ואל תתביישו לשאול את הדיירים האם הם מרוצים. רק כך תוכלו להתרשם באמת מאיכות החיים ומהתנאים המוצעים. כמו כן לא פעם ההחלטה תוכתב על ידי גורמים מקצועיים, כלומר במידה ומצבכם הפיזי או המנטלי אינו דורש טיפול סיעודי צמוד, וכי באפשרותכם לבצע מטלות יומיומיות בכוחות עצמכם, או אז האפשרות של דיור מוגן תהיה הטובה ביותר עבורכם.

 

בכל מקרה, מומלץ לפנות לייעוץ

לעיתים עצתם של חכמים יכולה לסייע לכם לבחור בחוכמה ולהגיע להחלטות מושכלות. ההיצע הרב של בתי דיור מוגן ובתי אבות עשוי להיות מעט מבלבל ועל כן מומלץ לקבל ליעוץ מטעם אנשים שמבינים בנושא. בדפנה שבילי זהב מספקים ייעוץ והכוונה לבתי אבות לקשישים ובכך עוזרים לכם למצוא את מסגרת המגורים המתאימה ביותר למצבכם. מלבד מציאת בית אבות, בעזרת הייעוץ תוכלו ללמוד על אפשרויות המימון השונות, לעבור את התהליך ביתר קלות, להתמודד טוב יותר עם הגורמים הבירוקרטיים והכל – ללא עלות.

מחפשים בית אבות?

זקוקים לפתרון מיידי להוריכם?

פנו אלינו ונמצא פתרון יחדיו ! שיחת חינם 1-800-210-757

צור קשר

  • captcha

    הכניסו את הקוד המופיע בתמונה
  •