האם בית אבות הוא המקום האולטימטיבי עבור הוריי?

ההורים שלנו כבר הפכו להיות אנשים מבוגרים, ואין ספק שהם צריכים למסגרת חדשה עבורם, שתוכל לעזור להם לנהל את חייהם בצורה טובה יותר. למרות שאנחנו עצמנו כבר לא ילדים קטנים, אנחנו פעמים רבות מתלבטים, האם אכן יש לנו זכות להכניס את הורינו למסגרת חדשה, והאם באמת בתי אבות הם המקום הטוב ביותר עבורם.

 

ראשית, חשוב להבין כי הכנסה לבית אבות היא אף פעם לא חובה – יש אנשים מבוגרים שלאורך כל חייהם יכולים להתנהל בצורה עצמאית לחלוטין, ואם הוריכם לא מעוניינים להיכנס למסגרת חדשה, והם יכולים להתנהל בצורה עצמאית – אין שום טעם לכפות עליהם. אבל מה קורה כשהם כן מביעים התעניינות, או כשיש מצב  ודאי שבו הם זקוקים לעזרה נוספת?

בתי אבות מול עזרה סיעודית

ראשית, יש לבחון את המצב של הוריכם – האם הם זקוקים לעזרה? ואם כן, איזה סוג של עזרה? יש מקרים שבהם גם אתם וגם ההורים שלכם תעדיפו אולי פתרון חלופי, של עזרה סיעודית בתוך הבית של ההורים עצמם. במקרה זה אחות סיעודית יכולה בהחלט למלא את הפונקציה הזו עבור ההורים שלכם.


עם זאת, יש כמובן גם מקרים שבהם בהחלט נשקול בחיוב את האופציה של בית אבות עבור ההורים שלנו. ראשית, מדובר במסגרת חברתית עבור ההורים שלנו – ותתפלאו לגלות עד כמה אנשים מבוגרים הם יותר מכל אלו שכמהים לקשרים חברתיים חדשים, ולאינטראקציה עם אנשים, מבוגרים או צעירים. יש אנשים מבוגרים שהם בריאים לחלוטין ובכל זאת בוחרים באופציה כמו דיור מוגן, ולו רק לצורך המסגרת החברתית בתוספת הנוחות המתלווה לכך. יש כמובן גם בתי אבות עבור קשישים הזקוקים גם לעזרה סיעודית או רפואית – והדבר בהחלט יכול להתאים עבור ההורים שלנו, אם הם זקוקים לעזרה הזו. כמובן שצריך לבחון את בתי האבות, על פי המצב הרפואי של ההורים שלנו, ועל פי מה שבית האבות עצמו מציע.

מקבלים עזרה מדפנה שבילי זהב

מתבלטים האם כדאי להכניס את ההורים שלכם לבית אבות? רוצים לבחור את בית האבות הנכון? דפנה שבילי זהב שמחים לעמוד לרשותכם! הצוות שלנו מומחה במתן פתרונות סיעוד ופתרונות רפואיים, עבור בני גיל הזהב בארץ. נשמח ונוכל לעזור לכם לקבל את ההחלטה הנכונה ביחד עם ההורים שלכם – על ידי בחינה של המצב שלהם וכמובן גם הרצון שלהם ושלכם – נוכל למצוא את שביל הזהב. בין אם מדובר בפתרון של עזרה בתוך הבית, או בשיכון ההורים שלכם בתוך בית אבות  – דפנה שבילי זהב יעמדו לרשותכם בכל החלטה שתקבלו, וכמובן יעזרו לכם לשקלל את כל הנתונים, בכדי להגיע למסקנה המתבקשת.

אם אתם מחפשים את הטוב ביותר עבור ההורים שלכם, פנו עוד היום לדפנה שבילי זהב, וקבלו ייעוץ מקצועי ואחראי.

 • בחירת בית אבות או דיור מוגן בתל אביב

  מעבר לבית אבות או לדיור מוגן כרוך בשינויים רבים, הן עבור הקשיש והן עבור בני משפחתו. לכן בחירת המקום בו יבלה את עיקר זמנו הנה חשובה ואין להקל בה ראש. היות ומדובר בנושא מעט מבלבל ומאוד רגיש, החלטנו לעשות לכם מעט סדר בדברים.

 • איך לבחור בית אבות לעצמאיים?

  בשנים האחרונות קמים יותר ויותר בתי אבות לעצמאיים אשר מטרתם לספק את המענה המתאים מכל הבחינות. איך ניתן לבחור את המסגרת המתאימה? פירטנו על כך במאמר הבא

 • מציאת בית אבות לחולה במחלת ALS

  בימים עברו, מחלת ALS נחשבה למחלה שלא ניתן לחיות איתה לאורך זמן. עם השנים, הסתבר שיותר ויותר אנשים שחלו במחלה מאריכים חיים הרבה יותר מהתקופה שלה ציפו הרופאים.

 • בית אבות – לא סוף החיים!

  פעמים רבות, בשלב בו הורינו מזדקנים, עולה השיקול למעבר לבית אבות. אופציית המעבר לבית אבות יוצרת קונפליקטים בתוך המשפחה וגורמת למתחים רבים ואפילו למריבות רבות בתוך משפחות.

 • בתי אבות בישראל – לשיבה טובה

  בתי אבות בישראל מאפשרים לקשישים להמשיך לנהל את חייהם באיכות גבוהה. הסיבות למעבר לבית אבות בישראל הן שונות, ויכולות להשתנות בגלל שינוי במצבו המשפחתי של הקשיש, שינוי במצבו הבריאותי או אפילו שינוי במצבו הכלכלי.

 • בתי אבות או עובד זר? כיצד לבחור מבין השניים?

  הצורך בקהילה תומכת והחסרון בה, הקשיים הבריאותיים ולמולם תוחלת החיים המתארכת מביאים את הקשישים ובני משפחותיהם לבדיקת אפשרויות של טיפול ועזרה לקשישים, על מנת שיוכלו להמשיך ולהתנהל בחיי היומיום שלהם.

 • בית אבות או דיור מוגן? מה ההבדלים ביניהם

  כיצד מבדילים למעשה בין בית אבות ובין דיור מוגן, כיצד יודעים מי מהם מתאים ביותר לאדם הזקוק להם ואיך עושים את הבחירה הנכונה?

 • חיפוש בתי אבות

  אחד הרגעים הקשים והכואבים בחיים היא ההכרה בעובדה שהורינו אינם יכולים להסתדר באופן עצמאי, וכי עליהם להתחיל להסתייע בדיור מוגן בכדי להמשיך ולתפקד. ההכרה בעובדה זו אינה תהליך פשוט כלל לאף אחד מהצדדים, במיוחד לא אם ההחלטה מגיעה מצד הילדים.

 • ייעוץ לבתי אבות – יתרונות השירות

  מטרת שירות הייעוץ לקשישים ומשפחותיהם היא מתן אינפורמציה על בתי האבות השונים וסיוע בהתאמת בית אבות לצרכים שלכם תוך התחשבות במצב הקשיש, צרכים ויכולת כלכלית.

 • האמת על בתי אבות

  מי שבודק ברצינות את המציאות בבתי האבות הטובים והאיכותיים שקיימים בארץ מגלה עולם שונה לגמרי. הוא מגלה צוות שמסור לחלוטין לטיפול בקשישים, קשוב לצרכים שלהם, ומגלה גם מקום שמהווה מסגרת חברתית עבור הקשיש.

 • בחירת בית האבות הנכון

  פעמים רבות שירותי ייעוץ עוזרים לנו לבחור לא רק בית אבות שנראה על פניו מוצלח, אלא גם לבצע בחירת בית אבות שמתאים למצב של ההורים שלנו. למה הכוונה? החוק מבדיל בין מספר מצבים של הקשיש, שעל פיו ניתן גם לסווג את המצב של הוריכם, ולהבין מהו בית האבות המתאים ביותר עבורם.

 • בית אבות לחולי אלצהיימר

  בחירת בית אבות לחולי אלצהיימר אינה משימה קלה, בייחוד כאשר מדובר באדם אשר כה יקר ואנו איננו מכירים את כל הקשור לסיווג בית האבות ולצוות המקצועי העובד בו.

 • מה זה בית אבות משולב

  בית אבות משולב הינו בית אבות אשר מאפשר לקשיש המגיע אליו לשהות בו לאורך כל חייו.

 • איך בוחרים בית אבות?

  זה קורה במשפחות הכי טובות, הגיע הרגע וצריך להחליט - האם לשכן את ההורה/קרוב בבית אבות. איך עושים זאת? מה צריך לדעת כדי למצוא את המקום האידיאלי עבור אהובנו? הכל במאמר הבא..

 • כיצד לבחור בית אבות סיעודי?

  זהו רגע לא פשוט, הרגע שבו מחליטים בני המשפחה שהגיע הזמן לשלוח את האב או האם לבית אבות סיעודי. לרוב זה קורה אחרי בעיה בריאותית מתמשכת או מצב שהולך ומתדרדר, תקופה קשה לכל בני המשפחה ובעיקר לקשיש שעומד בפני טלטלה נוספת – כניסה לבית אבות

 • הדברים החשובים בחתימת חוזה עם בית אבות

  מעבר של קשיש תשוש וסיעודי אבל לא בהכרח רק מי שמצבו מוגדר ככזה הוא שינוי וכמו כל שינוי, ודאי כזה שנכפה על אדם, מחייב לנקוט את כל הצעדים האפשריים על מנת להקל עליו להתמודד עמו ולהסתגל אל המקום החדש.

 • מעבר הורה לבית אבות – מדריך למשפחה המטפלת

  ההחלטה להעביר את הטיפול בהורה המזדקן, לבית אבות, כרוכה בקושי למשפחה ולקשיש.

  לעיתים ההחלטה אינה מאפשרת הערכות רגשית וכלכלית, בשל החמרה במצב התפקודי, או אשפוז בבה"ח, שלא מאפשר חזרה לבית.

 • איזה תנאים יש לספק לאוכלוסיית הקשישים

  כיום אוכלוסיית הקשישים הולכת ומזדקנת, דבר שמצריך מאתנו, אלה שאחראים ודואגים להם, להבין איזה תנאים וסביבה תטיב עימם. מחקרים רבים מעלים את הנקודה כי השארת הקשיש בסביבתו המוכרת משפרת את איכות חייו, מעצימה אותו ומאפשרת לו עצמאות וחופשיות.

 • מצב הקשישים בישראל – כיצד קרה שההורים הופכים לנטל על הילדים?

  נתוני דוח העוני, שהתפרסמו לאחרונה, חושפים את המציאות העגומה  לפיה שיעור הזקנים העניים עלה ל-22% , הדבר משתקף בנטל הגדול שנופל על בני 45+ שנאלצים לטפל, בעל כורחם, בשתי המשפחות, בילדיהם ובהוריהם

טען עוד...

מחפשים בית אבות?

זקוקים לפתרון מיידי להוריכם?

פנו אלינו ונמצא פתרון יחדיו ! שיחת חינם 1-800-210-757

צור קשר

 • captcha

  הכניסו את הקוד המופיע בתמונה
 •