דרכים שונות ליהנות בגיל הזהב

תוחלת החיים המודרנית מאפשרת לכל אחד מאיתנו להמשיך וליהנות גם בגיל הזהב. יש מגוון רחב של אביזרי טכנולוגיה מסייעת, תרופות וטיפולים העומדים לרשות גברים ונשים בכל הגילאים. בזכות המוצרים האלו אפשר להמשיך את החיים ולבלות זמן איכות משותף עם הילדים והנכדים. מעבר לכך, בני זוג בגילאים מתקדמים נחשפים אל מספר גדול של דרכים שונות לנצל את הזמן הפנוי העומד לרשותם.

 

קודם כל כדאי להזכיר את הפעילויות והאירועים החברתיים המתקיימים בתוך בתי האבות ומוסדות הדיור המוגן. כיום קשישים בכל רחבי הארץ משתתפים בפעילויות חברה ותרבות, יוצאים לאירועים ומפגשים וצופים בהצגות ובסרטים. תחומי העניין השונים עולים בקנה אחד עם רפרטואר התכנים של מוסדות פרטיים או סיעודיים וישנו צוות האחראי על כך. הקשישים מצביעים ברגליים ומגלים התלהבות כלפי פעילויות מן הסוג הזה. בנוסף, בתקופת החגים ולכל אורך השנה מגיעות המשפחות ומבלות יחד עם קרוביהן.

טיולים מאורגנים בחו"ל וחבילות נופש

מבוגרים במצב רפואי תקין לא חייבים להישאר בבית האבות. הם יכולים להתעניין לגבי טיולים מאורגנים וחבילות נופ"ש ולהצטרף אל מאות אלפי תיירים שיוצאים מישראל מדי שנה. היתרון של טיולים הוא רענון של השגרה ואפשרות להיפתח לחוויות חדשות, במדינות רחוקות כמו ארצות הברית וסין או בערים קרובות באירופה. הטיולים מאורגנים תוך התחשבות בצרכי הקשישים ולאחר תיאום מלא של המסלול.

 

מבחינה כלכלית, ההוצאה על חבילות נופש נמוכה מכפי שנהוג לחשוב והיא בכל מקרה משתלמת יותר בהשוואה להרכבת טיול באופן עצמאי. בגיל הזהב לא תמיד יש משאבים ואנרגיות כדי לתכנן טיול ארוך ולכן עדיף להעביר את האחריות לידיים של אנשי מקצוע. אפשר להתייעץ עם סוכנים לגבי יעדים מומלצים, לשמוע על תנאי מזג האוויר ולאחר מכן להשוות בין מחירי חבילות ומבצעים. התקופה האידיאלית לטיול היא בעונות המעבר וכאשר הטמפרטורות לא גבוהות או נמוכות מדי. אף על פי כן, רצוי מאוד להתייעץ עם רופא המשפחה לפני שמחליטים איפה לטייל.

יש להיערך לכל מצב רפואי בלתי צפוי ולא לשכוח תרופות או טיפולים מיוחדים הדורשים שמירה על עקביות.

למה כדאי להמשיך לבלות?

שגרת חיים של בילויים והנאה משפרת את המוטיבציה ומאפשרת התמודדות עם שורה ארוכה של בעיות בריאותיות, פיזיות ופסיכולוגיות. איכות החיים עולה מדי שנה ואין סיבה שלא לצרף גם את הקשישים למעגל המבלים.

 

בגיל הזהב נפתחות הרבה אפשרויות שלא היו זמינות בעבר. אין הגבלה של תקופת טיול, אין צורך בבקשת אישור לימי חופש וגם הילדים ואפילו הנכדים מספיק גדולים כדי להסתדר בעצמם. התנאים לטיול בגיל זה הם אופטימאליים וחבל לא לנצל זאת. בסופו של דבר, כולנו רוצים להגיע לנחלה ולהמשיך ליהנות מהחיים גם בתוך בתי אבות ודיור מוגן וגם בטיולים מאורגנים בחו"ל.

מחפשים בית אבות?

זקוקים לפתרון מיידי להוריכם?

פנו אלינו ונמצא פתרון יחדיו ! שיחת חינם 1-800-210-757

צור קשר

  • captcha

    הכניסו את הקוד המופיע בתמונה
  •