בתי אבות בישראל – לשיבה טובה

בתי אבות בישראל מאפשרים לקשישים להמשיך לנהל את חייהם באיכות גבוהה. הסיבות למעבר לבית אבות בישראל הן שונות, ויכולות להשתנות בגלל שינוי במצבו המשפחתי של הקשיש, שינוי במצבו הבריאותי או אפילו שינוי במצבו הכלכלי.


החלטה המתקבלת לגבי כניסה לבתי אבות בישראל היא משמעותית, משום שהבחירה עצמה אמורה לקבוע את איכות החיים של הקשיש בשנותיו האחרונות. כשמדובר על דיור מוגן ההחלטה הזו כמעט "בלתי הפיכה" זאת בשל העובדה שהכניסה לדיור המוגן בישראל כרוכה בתשלום רוב הסכום מראש. בדרך כלל דירתו של הקשיש משמשת לכיסוי הסכום הזה.  ואם ירצה לעזוב לא יוכל לקבל את כספו חזרה. בניגוד לבתי אבות אשר התשלום בהם חודש בחודשו.

סוגי בתי אבות בישראל

בחירה של בתי אבות בישראל אינה פשוטה. יש סוגים שונים, פרטיים וממשלתיים, אך בעיקר ההתאמה של בתי אבות בישראל צריכה להיות על פי תיפקדו הפיסי והנפשי של הקשיש.


 • דיור מוגן – ישנם בתי  אבות בישראל המיועדים לקשישים עצמאיים אשר לא זקוקים לעזרה בתפקוד היום יומי במהלך היממה, ומסוגלים לתפקד באופן עצמאי.  בדרך כלל הם ממשיכים בשגרת חייהם העצמאית גם אחרי המעבר לדיור המוגן.
 • קשישים עצמאיים, אשר בוחרים להתגורר בדיור מוגן  רוכשים את הדירה בסכומי כסף ניכרים.  הם עצמאיים בהחלטותיהם וממשיכים לחיות את חייהם כמו לפני המעבר.
 • בתי אבות – בתי אבות או מחלקות תומכות אשר מיועדים לקשישים הזקוקים לעזרה בפעולות היום יום, רחצה, הלבשה, שירותי כביסה , ניקיון , והסעדה.בבתי אבות אלה יש השגחה רפואית.רופא, אחות, מטפלות.
 • בית אבות סיעודי. אלה  בתי אבות בישראל המיועדים לקשישים שזקוקים לעזרה רפואית ואינם מסוגלים לתפקד באופן עצמאי. הם בדרך כלל זקוקים לסיוע בכל שעות היממה, ובפעילויות יומיומיות ושגרתיות כמו: רחצה, האכלה, התניידות בכסא גלגלים.
 • בית אבות סיעודי מורכב. סוג זה של בתי אבות בישראל מיועד עבור קשישים אשר זקוקים להשגחה רפואית מורכבת עקב בעיה בריאותית המצריכה השגחה רפואית 24 שעות. קשישים אלה זקוקים לסיוע רפואי צמוד בעקבות מחלות מורכבות או ניתוחים מורכבים ששינו את מצבם הפיזי באופן דראסטי.חולים סופנים, חולי דיאליזה, ועד…..
 • בית אבות עם מחלקה לתשושי נפש. סוג זה של בתי אבות בישראל מיועד לקשישים הסובלים מהפרעות קוגניטיביות, כגון: אלצהיימר או כל דמנציה אחרת. בעקבות בעיות אלה, הקשיש לא מסוגל לטפל בעצמו ולא רק זאת, לעתים הוא אף מהווה סכנה  לעצמו ולסביבתו.
 • בתי אבות משולבים. בתוך בתי אבות בישראל השייכים לסוג זה, יש בדרך כלל כמה מחלקות, המותאמות למצבם הנפשי והגופני של הקשישים הגרים בהם.  בתי אבות כאלה יכולים לתת פתרון גם לבני זוג, כשכל אחד מהם הוא במצב תפקודי שונה, כדי שיוכלו להמשיך לחיות ביחד לפחות באותו מבנה. אם כי לא באותה מחלקה.

מחפשים בית אבות?

זקוקים לפתרון מיידי להוריכם?

פנו אלינו ונמצא פתרון יחדיו ! שיחת חינם 1-800-210-757

צור קשר

 • captcha

  הכניסו את הקוד המופיע בתמונה
 •