בתי אבות או עובד זר? כיצד לבחור מבין השניים?

קשישים רבים המגיעים לגיל מבוגר נתקלים בשאלת המשך ניהול חייהם באופן עצמאי. פעולות שפעם היו קלות ופשוטות הופכות למורכבות יותר, הצורך בקהילה תומכת והחסרון בה, הקשיים הבריאותיים ולמולם תוחלת החיים המתארכת – כל אלה מביאים את הקשישים ובני משפחותיהם לבדיקת אפשרויות של טיפול ועזרה לקשישים, על מנת שיוכלו להמשיך ולהתנהל בחיי היומיום שלהם.
אחת השאלות הראשונות שעולות במקרים אלה היא מהי האפשרות המועדפת עבור קשישים אלה – האם עדיף להכניס הביתה מטפל צמוד או עובד זר, או שמא עדיפה האפשרות לבחור בית אבות עבור אותו קשיש, אליו הוא יוכל לעבור ולזכות במגוון השירותים היומיומיים שהוא דרוש להם?

כמה מילים על בתי אבות (שהם לא מה שחשבתם)

אם התדמית שלנו על בתי אבות היא תדמית של מקום אפור וקשישים משועממים במסדרון, הרי שבימינו אלה, בתי האבות נראים כבר לגמרי אחרת. בתי אבות מציעים לקשישים פתרון מגורים, ומעניקים בדרך גם שפע שירותים, תרבות פנאי עשירה, וכמובן – טיפול רפואי צמוד על פי צורך. בתי האבות קיימים במגוון של סוגים – בתי אבות לקשישים עצמאיים, בתי אבות סיעודיים, לתשושים, ולתשושי נפש. בצורה זו יכול כל קשיש לבחור את המסגרת המתאימה לו, ליצור לעצמו קהילה חדשה, ולהיות בטוח כי כל צרכיו יסופקו לו במלואם.

עקרונותיו של טיפול סיעודי על ידי מטפל/ת או עובד זר

על פי חוק סיעוד של המוסד לביטוח לאומי, יכול כל קשיש הזקוק לעזרה, לקבל אותה דרך מטפל או מטפלת למספר שעות בשבוע, על פי מידת העזרה הדרושה לו. טווח השעות האפשרי הוא 9.5 שעות עד ל-22 שעות בשבוע, שזו התחלה טובה אבל לא תמיד מספיקה, בעיקר עבור קשישים הזקוקים לעזרה משמעותית יותר.
עבור קשישים אלה קיימת האפשרות לקבל היתר להעסקת עובד זר, המתגורר בביתו של הקשיש ומסייע לו 24 שעות ביממה. עובדים זרים לסיעוד, הקרויים גם "כוח עזר סיעודי" מגיעים ממגוון מדינות – הפיליפינים, הודו, נפאל ומדינות מזרח אירופה, כך שבדרך כלל נעשה נסיון להתאים לקשיש את המטפל המתאים לו ביותר (מבחינת שפת הדיבור, המנטליות והמנהגים).

כאן ב"שבילי זהב" נסייע לכם לבחור את האפשרות הנכונה עבורכם ועבור בני משפחותיכם

לכל אחת מהאפשרויות יתרונות וחסרונות, וקשה יהיה למצוא תשובה מובהקת וחד משמעית. היתרון במטפל או עובד זר הוא האפשרות של הקשיש להישאר בביתו, בסביבתו המוכרת, ולזכות בעזרה צמודה. מאידך, מעבר לבית אבות יאפשר לו לפגוש אנשים חדשים, לעסוק בפעילויות פנאי, ולזכות בשירות רפואי צמוד במידה והוא זקוק לו.
השורה התחתונה שלנו היא כי הבחירה אינה קלה, וכי אנחנו ב"שבילי זהב" נשמח לפגוש אתכם, לספק לכם את מלוא המידע אודות העסקת עובד זר או בתי אבות המתאימים לקשיש, ונסייע לכם לקבל את ההחלטה יחד, למענו. למענכם.

מחפשים בית אבות?

זקוקים לפתרון מיידי להוריכם?

פנו אלינו ונמצא פתרון יחדיו ! שיחת חינם 1-800-210-757

צור קשר

  • captcha

    הכניסו את הקוד המופיע בתמונה
  •