ביטוח סיעודי עם מענה מקיף לגיל הזהב

אומרים שהזמן עובר הרבה יותר מהר ממה שאנחנו שמים לב או מתכוונים. זה נכון בכל דבר ועניין, על אחת כמה וכמה לגבי הגיל שלנו, בלי לשים לב אנחנו מתבגרים ומזדקנים במהרה, לכן אנחנו צריכים לדאוג לעצמנו מבעוד מועד, כך כאשר נגיע לגיל הזהב יהיו לנו את הכלים בשביל להתקיים בכבוד.

אחת הדוגמאות לכך היא רכישת ביטוח סיעודי בעוד שאנחנו צעירים, ביטוח אשר בבוא היום נוכל לפתוח אותו ולהשתמש בו. הביטוח יכול לשרת אותנו וכן את בני המשפחה שלנו, כך שאם חס וחלילה נזדקק לטיפול סיעודי, יהיו לנו את הכלים והאפשרות לממן אותו.

לפני שנסביר כיצד רוכשים ביטוח סיעודי שיוכל לעזור ומה צריך לבחון בטרם רכישת תכנית כזו, נסביר בקצרה מה זה בכלל ביטוח סיעודי ולמה מהותי לעשות אותו כבר שאנחנו צעירים.

ביטוח סיעודי הוא למעשה חוזה שאנחנו עושים עם חברת ביטוח ומטרתו לאפשר לנו לקבל תשלום חודשי קבע במידה ונזדקק לטיפול סיעודי ביום מן הימים. מלבד אותה תשלום חודשי, אנחנו גם מקבלים השתתפות במימון טיפול סיעודי אצלנו בבית או עבור אשפוז במוסד סיעודי. כפי שציינו, הביטוח יכלול אותנו וכן את בני המשפחה שאנחנו מכניסים במסגרת התוכנית.

אמנם ברוב המקרים המבוטחים שמשתמשים בתוכנית זו הינם מבוגרים בני גיל הזהב, שכן בדרך כלל בשלב זה מגיעים למצב סיעודי, אך יש לציין שגם צעירים רבים מגיעים למצב סיעודי, אם זה כתוצאה ממחלה, תאונה או משלל סיבות אחרות. מצב סיעודי מוגדר כמצב שבו המטופל לא יכול לבצע פעולות יומיומיות פשוטות והוא נדרש לקבל טיפול לשם כך. מדובר על פעולות כגון בישול, אכילה, הלבשה, ניידות, שליטה על סוגריים ועוד. מדובר על דברים שכל אדם במצב בריאותי תקין עושה בעצמו, ועל כן מי שלא מסוגל לעשות זאת בעצמו מוגדר כמטופל במצב סיעודי.

כיצד עושים ביטוח שנותן מענה בגיל הזהב

לפני שנציג חלק מתוכניות ביטוח סיעודי, נסביר שאת הביטוח נהוג לעשות כבר בגיל צעיר ויש לכך שתי סיבות עיקריות. ראשית, בגיל צעיר אתם מתפרנסים, יש לכם משכורת קבועה ולכן זה אפשרי כלכלית. שנית, חברות ביטוח מעדיפות לאפשר לצעירים לבצע ביטוח סיעודי מאחר והסיכון שהם ישתמשו בו הוא נמוך יותר משמעותית ממבוגרים וקשישים.

3 סוגי תוכניות ביטוח סיעודי:

ביטוח אישי –  ביטוח זה נעשה דרך חברות ביטוח באופן פרטי. במקרה כזה יש לבחון מה הפוליסה כוללת, באילו תנאים ומה עלותה החודשית. סוג התוכנית תלוי בגילו ומצבו של המבוטח. אפשר לבקש להכניס לתוכה אלמנטים שונים ובכך לייקר או להוזיל את התוכנית.

ביטוח קבוצתי –  מדובר בתוכנית שניתן ליצור כחלק מקבוצה. נהוג לעשות אותה דרך מקומות עבודה. מדובר על תשלום אחיד לכל חברי הקבוצה ותנאים דומים לכולם.

ביטוח דרך קופת חולים -  ביטוח שעומד בנפרד מהביטוח המשלים. היקף הפוליסה קבוע לכל החברים והוא משתנה רק בהתאם לגיל. ככל שמצטרפים בגיל צעיר יותר, הפוליסה רחבה יותר.

אז תחשבו מה הכי מתאים לכם וכדאי שתבטחו עצמכם כל עוד אתם צעירים.
ואם אתם כבר לא צעירים ועדיין אין לכם ביטוח, קודם כל תבטחו עצמכם ומיד אחר כך, תתקשרו לילדיכם ותסבירו להם למה כדאי להם לעשות כבר עכשיו.

 

 

מחפשים בית אבות?

זקוקים לפתרון מיידי להוריכם?

פנו אלינו ונמצא פתרון יחדיו ! שיחת חינם 1-800-210-757

צור קשר

  • captcha

    הכניסו את הקוד המופיע בתמונה
  •