ביטוח סיעודי – מצטרפים צעירים ובריאים

הצורך בביטוח סיעודי עבור חולים סיעודיים הולך וגובר עקב התארכות תוחלת החיים, ועקב ריבוי תאונות דרכים הן בקרב צעירים והן בקרב מבוגרים.

מיהו חולה סיעודי?

חולה סיעודי הוא אדם, שאינו מסוגל לבצע בעצמו חלק מפעולות היום-יום הבסיסיות ועל-כן נזקק לעזרה ולהשגחה. פעולות אלה נקראות A.D.L. ( Activities of Daily Living ) פעולות אלה כוללות: לקום ולשכב, להתלבש ולהתפשט, להתרחץ, לאכול ולשתות, ללכת, לשלוט על הסוגרים.
אדם, שהוא תשוש נפש הזקוק להשגחה (למשל חולה אלצהיימר או דמנציה) נחשב גם הוא לחולה סיעודי.

מי אחראי לטיפול בחולה הסיעודי?

האחריות העיקרית על הטיפול בחולה הסיעודי מוטלת על בני המשפחה של החולה. טיפול רפואי בחולה סיעודי אינו חלק מהשירותים של קופות החולים במסגרת חוק ביטוח בריאות ממלכתי.
חולה סיעודי המתגורר בביתו זכאי לקבל עזרה מהמוסד לביטוח לאומי מתוקף חוק ביטוח סיעוד. ההחלטה על מתן עזרה נעשית על-ידי המוסד לביטוח לאומי לאחר בדיקה של מצב בריאותו ומצבו הכלכלי. העזרה העיקרית היא במימון 15-10 שעות עבודה שבועיות של מטפלת המגיעה לבית החולה.

עובדות חשובות בביטוחי סיעוד

 • כ – 12,000 אנשים צעירים מתחת לגיל 65 הופכים לסיעודיים מידי שנה. עלות אשפוז ממוצעת לחולה בבית אבות :בין 9,000 ₪ לחודש ל – 20,000 ₪ לחודש. מימון אשפוז סיעודי הינו באחריות המשפחה.
 • משרד הבריאות מסייע למשפחות שאין באפשרותן לממן את בית האבות, בהשתתפות עצמית .
 • מקורות המימון האפשריים הם: ההכנסה השוטפת (שכר, פנסיה), השכרה של דירת המגורים, חסכונות, השתתפות כספית של בני המשפחה, וביטוח סיעודי פרטי או של קופ"ח.

מהו ביטוח סיעודי פרטי ?

ביטוח סיעודי הוא חוזה עם חברת ביטוח, הנקרא פוליסת ביטוח. לפי חוזה זה, האדם עוד בהיותו בריא, משלם לחברת הביטוח, סכום כסף חודשי (פרמיה) והחברה מתחייבת להשתתף במימון אשפוז סיעודי או טיפול סיעודי בבית במקרה הצורך  פוליסות סיעוד ניתן לרכוש דרך קופ"ח , או דרך סוכן ביטוח.

עיקרי כיסוי הביטוח הסיעודי הפרטי

 • פיצוי חודשי לחולה סיעודי ללא צורך בהצגת קבלות או הוכחת הוצאות בפועל.
 • כיסוי לתאונות עבודה ולתאונות דרכים.
 • כיסוי להוצאות ואביזרי שיקום – לעיתוי הטיפול בחולה סיעודי יש משמעות קריטית. לעיתים ניתן לשקם אדם סיעודי ולהחזירו למוטב אם משקיעים בטיפולים שונים מיד עם הפיכתו לסיעודי.
 • כתבי שירות ייחודיים לביטוח סיעוד.

ערך מסולק – מאפשר למבוטח, ששילם את הפרמיה במשך מספר שנים והחליט להפסיק לשלם, לקבל תגמול חלקי מחברת הביטוח, אם יהיה מצבו סיעודי. מונח הקיים בפוליסות סיעוד פרטיות עם פרמיה קבועה בלבד.

כיסוי משלים בביטוח סיעודי

פוליסת סיעוד בה תקופת ההמתנה ארוכה { שלוש או חמש שנים }
תקופת הפיצוי היא לכל החיים.
פוליסה זו באה להשלים הכיסוי הביטוחי הניתן בפוליסת סיעוד אחרת, שברשות המבוטח: פוליסת פרט, פוליסה קבוצתית באמצעות קופת חולים, או פוליסה קבוצתית אחרת.

 

חשוב להדגיש
כפל ביטוח - בקרות מיקרה אין התחשבנות בין הפוליסות שנרכשו, ניתן לקבל פיצוי מכולם.הצהרת בריאות- רצוי מאד להצטרף כל זמן שהאדם בריא, על מנת שיוכל להתקבל ללא החרגות.

במידה ואתם מעוניינים צרו קשר ואנחנו נעזור לכם לדעת מהם הזכויות שברשותכם - השירות ללא תשלום

 

מחפשים בית אבות?

זקוקים לפתרון מיידי להוריכם?

פנו אלינו ונמצא פתרון יחדיו ! שיחת חינם 1-800-210-757

צור קשר

 • captcha

  הכניסו את הקוד המופיע בתמונה
 •