ביטוח סיעודי - דעו את זכויותכם

מצב סיעודי, על פי הגדרה, הוא מצב שבו אדם לא מסוגל לבצע את הפעולות הבסיסיות ביותר באופן עצמאי וזקוק לעזרה בכדי להשלימן. מצב סיעודי הוא מצב בריאותי שעלול להיות נקודתי או כרוני כתוצאה מתאונה, מחלה או פגיעה מסוג אחר, תשישות נפש ועוד. למרות שאנחנו נוטים לזהות את המצב הסיעודי עם קבוצת הגיל השלישי, בפועל כל אדם בכל גיל עלול להגיע למצב סיעודי מסיבות כאלה ואחרות.

בתוך ההגדרה של מצב סיעודי ישנה תת הגדרה המתיייחסת למצב סיעודי מורכב במסגרתו אדם חולה במחלות קשות נוספות כמו סרטן או ניוון שרירים לדוגמא. אדם במצב סיעודי מתקשה לעשות את צרכיו, להתקלח, להתלבש, לאכול ולהתנייד באופן עצמאי ובמקרה כזה הוא חייב שיהיה לידו מישהו שיסיע לו במהלך היום. כמובן שדרגת התלות של חולה סיעודי משתנה ממצב למצב ובעוד שישנם אנשים שחייבים שיהיו לידם במשך 24 שעות ביממה ישנם אנשים שמצבם קצת פחות חמור.

החוק לביטוח לאומי מסדיר את נושא הביטוח הסיעודי בצורה מאד מצומצמת שרק לעיתים רחוקות מצליחה לספק מענה הולם לצורך האמיתי של אדם במצב סיעודי. גם במסגרת הביטוח המשלים של קופות החולים אין מענה רחב מספיק כמידת הצורך במקרה זה.

המשמעות שבטיפול בחולה סיעודי

בעוד שחוק הביטוח הלאומי מתייחס בעיקר לקשישים, המצב הסיעודי כאמור יכול לתקוף כל אחד ובכל גיל. האחריות לטיפול בחולה מוטלת על בני המשפחה, כאשר מבחינה סטטיסטית, מעבר לאנרגיה, הזמן והמאמץ שנדרשים בטיפול באדם במצב כזה, העלות הממוצעת של הוצאות אשפוז אדם במצב סיעודי עומדת על כ 12 אלף שקלים בחודש! אין ספק שמדובר על הוצאות עתק שלא כל אחד יכול להרשות לעצמו.

על מנת לוודא שאם חלילה יקרה תרחיש כזה נוכל לעמוד בהוצאות הטיפול והסיעוד חשוב מאד להצטייד בפוליסת ביטוח סיעודי. ישנן פוליסות ביטוח סיעודי שונות אותן ניתן לרכוש באופן עצמאי או כהרחבה לפוליסת ביטוח בריאות או חיים. באופן כללי הפוליסה מעניקה פיצוי כתגמול חודשי במקרה שבו אדם הגיע למצב סיעודי. תפקידו של התגמול הזה הוא לאפשר כיסוי הוצאות סיעוד מבלי שיהוו נטל על בני המשפחה. עלות הפוליסה משתה בהתאם למסלול הנבחר, גילו של המבוטח, גובה הכיסוי ותנאים נוספים שיפורטו באופן מעמיק בכל פוליסה.
באופן כללי תגמולי הביטוח יתקבלו בגין סיעוד בשהייה בבית או לחלופין כיסוי הוצאות אשפוז למי שיעדיף לשהות במוסד שיעניק מענה נרחב לכל הצרכים שלו. לאנשים שמבקשים להמשיך לשהות בביתם ויזדקקו למטפל או אחות צמודים, כספי הביטוח ינותבו למימון הוצאה זאת. במסגרת אשפוז יקבלו כמובן שירותים רפואיים כוללים במשך כל שעות היממה.
ראוי לחזור ולציין שהאפשרות של תאונה, מחלה קשה או פגיעה שמובילה אדם למצב סיעודי יכולה להתרחש בכל גיל ובכל מצב מה שאומר שאין גיל לא נכון לרכישת פוליסת ביטוח סיעודי.

רכישת פוליסת ביטוח סיעודי

היוועצות עם סוכנות ביטוח תסיע לקבל את ההצעה המותאמת ביותר, מה שיבטיח אפקטיביות פיננסית מירבית כמו גם כיסוי מושלם שיענה על כל צורך שלא יהיה. רכישת פוליסת ביטוח יכולה להיות נושא לא פשוט. המון מידע, המון אותיות קטנות והמון מושגים לא מוכרים עלולים ליצור תחושת בלבול ולפגוע בתהליך קבלת ההחלטה הנכונה. ליוויה של סוכנות ביטוח תחסוך את כל המאמץ לא רק במעמד בחירה ורכישת הפוליסה אלא גם בזמן אמת, במקרה שבו חלילה יהיה צורך לפרוע את פוליסת הביטוח ולקבל את הכספים המגיעים למבוטח לצורך קבלת הטיפול הנדרש לו.

מחפשים בית אבות?

זקוקים לפתרון מיידי להוריכם?

פנו אלינו ונמצא פתרון יחדיו ! שיחת חינם 1-800-210-757

צור קשר

  • captcha

    הכניסו את הקוד המופיע בתמונה
  •