ביטוח סיעודי – דברים שכדאי לדעת

לתוחלת החיים הגבוהה של האוכלוסייה בשנים האחרונות, יש גם צדדים פחות נעימים ואחד מהם הוא העלייה במספר האנשים הזקוקים לטיפול סיעודי, כלומר שאינם מסוגלים לבצע פעולות בסיסיות בכוחות עצמם, כמו אכילה ושתייה, רחצה והתלבשות ואפילו עשיית צרכים, או מוגדרים כתשושי נפש וזקוקים להשגחה.

מערכת הבריאות אינה מצליחה לעמוד במימון הצרכים הרבים של החולים הסיעודיים והמצב העגום הביא לכך שאנשים רבים שהיו בריאים בנפשם ובגופם ופירנסו את עצמם ואת משפחתם בכבוד, נאלצים להגיע לפת לחם על מנת להשיג עזרה סיעודת פרטית, שעלותה גבוהה מאד ונעה בין 5,000 ש"ח לחודש ועד ל- 12,000 ש"ח לחודש, בהתאם למצבו של החולה.


הגשת תביעת ביטוח סיעודי 


אם מבוטח מעוניין לממש את הפוליסה שרכש, באפשרותו להגיש תביעת ביטוח סיעודי אל חברת הביטוח ולצרף אליה את כל המידע הרפואי הרלוונטי המאשר את זכאותו למימוש הפוליסה. במקרה כזה חשוב להדגיש בפני חברת הביטוח כי את הפיצוי המובטח יש לקבל מן היום בו אובחן המצב הסיעודי של המבוטח, ולא מן היום בו הוגשה תביעת הביטוח הסיעודי. במקרים מסוימים חברות הביטוח עלולות לדחות את התביעה או להעביר תשלום מן המועד הלא נכון, אולם מומלץ שלא לוותר אלא לדרוש את מה שמגיע למבוטח בזכות. לעיתים מוטב אפילו להיעזר בשירותיו של עורך דין שיוודא כי כל זכויותיו של המבוטח יוענקו לו.

פוליסת ביטוח סיעודי 

על מנת שלא להגיע למצבים הללו, אפשר לרכוש פוליסת ביטוח סיעודי, שמטרתה לאפשר לנו לקבל את כל העזרה הדרושה במקרה הצורך. לפני שרוכשים ביטוח סיעודי, כדאי לברר אם אינכם מבוטחים כבר דרך מקום העבודה ומהם תנאי הפוליסה.

עלות פוליסת ביטוח סיעודי אינה גבוהה וניתנת לרכישה אצל כל חברות הביטוח הגדולות, אבל יש לקחת בחשבון את יכולת התשלום לאחר יציאה לגמלאות, לבדוק היטב את תנאי הפוליסות והיקף הכיסוי, האם הפרמיה עולה עם השנים והאם הביטוח מתנהג כמו חיסכון (כלומר, האם יקבל המבוטח את הכספים שצבר, במידה והפסיק את התוכנית).

חלק מחברי קופות החולים משלמים עבור ביטוח סיעודי, אבל הכיסוי שיקבלו יהיה קטן יחסית, לעומת זה שניתן לקבל דרך חברת ביטוח. חברות ביטוח רבות מספקות שירותי ביטוח ביניהן, מגדל, דקלה והפניקס. עם זאת, ביטוח סיעודי של קופות החולים זול בהרבה מביטוח פרטי.

ביטוח סיעודי משלים 

אפשרות נוספת היא הביטוח הסיעודי המשלים שלמעשה הוא מהווה אפשרות ביניים בין ביטוח סיעודי קבוצתי (דרך מקום העבודה או קופות החולים) שהוא מוגבל בזמן והוא לא יכסה את המבוטח לאחר תום תקופת הביטוח, לבין הביטוח הסיעודי הפרטי שלרוב יקר מאוד. אפשרות מקובלת היא שילוב בין הביטוח הסיעודי הקבוצתי לביטוח הסיעודי המשלים כאשר קובעים שלאחר פקיעת תקופת הכיסוי של הביטוח הסיעודי הקבוצתי, יחל לפעול הביטוח הסיעודי המשלים, וכך למעשה נשאר המבוטח עם תקופת ביטוח סיעודי ארוכה יותר.
כלל אחד תקף לגבי כל הביטוחים הסיעודיים – ככל שגיל המבוטח נמוך יותר, הפרמיה שישלם תהיה נמוכה יותר וככל שהצטרף המבוטח מוקדם יותר לתכנית, יהיה הכיסוי הביטוחי מקיף יותר.

 

מחפשים בית אבות?

זקוקים לפתרון מיידי להוריכם?

פנו אלינו ונמצא פתרון יחדיו ! שיחת חינם 1-800-210-757

צור קשר

  • captcha

    הכניסו את הקוד המופיע בתמונה
  •