בחירת דיור מוגן עבור גיל הזהב

כתוצאה מעליית תוחלת החיים בישראל ובעולם כולו והעלייה במספר הקשישים, חלה עלייה בצורך בפתרונות דיור מוגן עבור בני גיל הזהב. גיל הזהב מתחיל למעשה מגיל היציאה לפנסיה וקשישים רבים אשר חיים בגפם מחפשים מקום נעים ובטוח יותר לחיות בו, מאשר בביתם המבודד.

דיור מוגן מיועד עבור קשישים עצמאיים, אשר אינם זקוקים לטיפול רפואי או סיעודי באופן צמוד או בתדירות גבוהה. יחד עם זאת, גיל הזהב מאופיין בתופעות ומחלות שונות וכל בית דיור מוגן יוקרתי אמור לספק מענה רפואי בכל שעה שיש בכך צורך.

כאשר אנשים שומעים את המושג דיור מוגן, עולה להם בראש תמונה של מקום סיעודי המטפל בקשישים. מטרתו של דיור מוגן עבור בני גיל הזהב היא שונה לגמרי. דיור מוגן הוא מקום שנועד לשפר את איכות חייו של הקשיש מכל הבחינות. כל מרכזי הדיור המוגן בישראל הם ברמה גבוהה ביותר ומספקים בתים נוחים ומיוחדים עבור גיל הזהב. האווירה היא ביתית וחמה והארוחות מותאמות לצרכים התזונתיים של גיל זה.

הדיור המוגן מספק לקשיש סביבה בטוחה ומגן עליו מפני גניבות ופריצות.

אחד היתרונות המשמעותיים של הדיור המוגן הוא החברה. הקשיש למעשה נמצא בסביבה המכילה אנשים בני גילו ומפתח קשרים חברתיים חדשים. פעמים רבות אף נרקמים סיפורי אהבה בין כותלי בתים מוגנים. מעבר לכך, הקשיש נחשף למגוון חוגים ופעילויות תרבותיות וחברתיות, המאפשרות לו לבלות את שארית חייו בכבוד ובהנאה.

איך לבחור בית מוגן עבור אהובינו?

בחירת מרכז דיור מוגן היא אינה משימה פשוטה. בשלב הראשון, יש להגדיר מהו המיקום המיועד ומהו סוג הדיור בו אנו מעוניינים – דירה קטנה או בית גדול ובאיזה אזור הוא יהיה ממוקם. חשיבות רבה יש לסל השירותים המוענק על ידי בית הדיור המוגן והאם הוא מתאים לכישוריו ולנטיות לבו של הקשיש.

אופן התשלום גם הוא חלק חשוב מהבחירה – האם התשלום מתבצע באמצעות דמי כניסה, פיקדון? האם יש לכם אפשרות לממן זאת? רצוי בעת בחירת דיור מוגן לבחור ברשתות מוכרות, שכן ברוב המקרים הן יעניקו חלופה כלכלית אחרת ובנוסף יש להן ניסיון רב בניהול בתי דיור מוגן עבור גיל הזהב.

מומלץ ביותר לברר מראש האם קיימת אפשרות לתקופת ניסיון והסתגלות ומהי הפרוצדורה הכלכלית במקרה בו הקשיש אינו מעוניין להישאר במקום. בנוסף, כדאי לבחור עבור יקיריכם בית אבות מומלץ שקיבל ציונים גבוהים ונמצא במיקום מרכזי, קרוב לתחנות ציבורית, מרכזי קניות ובילוי וכדומה.

מחפשים בית אבות?

זקוקים לפתרון מיידי להוריכם?

פנו אלינו ונמצא פתרון יחדיו ! שיחת חינם 1-800-210-757

צור קשר

  • captcha

    הכניסו את הקוד המופיע בתמונה
  •