בחירת דיור מוגן – החלטה שאין להקל בה ראש

ריכוז האוכלוסיה המבוגרת בעולם מצוי בעליה מתמדת, זאת לנוכח התקדמות הרפואה והתקדמות הטכנולוגיה, העליה ברמת החיים ובאיכותם בקרב כל הגילאים, וכמובן – המודעות הגוברת לשמירה על אורח חיים בריא, הקרמים הקוסמטיים והחיפוש המתמיד אחר תמצית הנעורים הסודית המבטיחה שכולנו נישאר צעירים לנצח.
המשמעות המיידית של נתונים אלה היא כי גם בני הגיל מתקדם נדרשים למציאת פתרון מגורים, גם אם הם אינם רוצים או יכולים להמשיך להתגורר בביתם. אם פעם היו אלה בתי אבות שנועדו בעיקר לחולים סיעודיים או שאינם מתפקדים עוד, הרי שהיום אפשרויות דיור מוגן ואפשרויות הדיור והפנאי שהם מציעים עולים על כל דמיון בהיצע הדירות, ברמת השירות, באורח החיים המתקדם שהם מציעים לדייריהם.

כמה מילים על דיור מוגן ועל השירותים המוצעים דרכו

דיור מוגן מהווה מסגרת מגורים המותאמת לבני גיל הזהב וקשישים, הוא מיועד ומתאים לצרכיהם באופן מושלם. דיור מוגן מציע לתושביו דירות בגדלים ובמפרטים שונים, הכוללים חלוקה לחדרים, מטבח מאובזר, חדרי רחצה, שטיחים וריהוט מודרני, לובי מפואר, ממ"ד ואודיטוריום לכנסים ואירועים, קפיטריה ומסעדה המאפשרים לדיירים לאכול בהם, אם הם לא מעוניינים לבשל לעצמם במטבח הדירה, ושירותים נוספים דוגמת כביסה, הסעות, תוכנית חוגים מפוארת, הצגות וסדנאות ושפע אפשרויות נוספות לשעות הפנאי.
כמובן, שכל דייריהם של הדיור המוגן זוכים לשירותי רפואה מלאים, 24 שעות ביממה ו-7 ימים בשבוע, הן באמצעות רופא ואחות הנוכחים כל הזמן במתקן, לחצני מצוקה, שירות מעבדה עד הבית, וכמובן – תמיכה סיעודית מלאה בעת הצורך.

אילו סוגים של דיור מוגן קיימים כיום?

דיור מוגן מוכר כיום בעיקר כדיור פרטי או כדיור ציבורי. הדיור הציבורי כולל בתוכו בניינים שהוסבו לצורך זה והותאמו למגורי קשישים, ולעומתו מציע הדיור הפרטי לדייריו את התנאים הטובים ביותר ואת רמת השירות הגבוהה ביותר. מובן גם שהפרשי המחירים בין השניים הם משמעותיים מאוד, ועלותו של דיור מוגן פרטי הוא גובה משמעותית מעלותו הממשלתית. בנוסף לאפשרויות אלה, קיים דיור מוגן המופעל גם על ידי אגודות ציבוריות ומלכ"רים.

אצלנו בשבילי זהב נשמח לסייע לכם בבחירת הדיור המוגן המתאים לכם ולבני משפחתכם

בחירת מקום הדיור המוגן היא בחירה קשה ומורכבת, כשברור שהשורה התחתונה היא שאתם מבקשים את הטוב ביותר לעצמכם או לבני משפחותיכם. אצלנו, ב"שבילי זהב", נשמח להציג בפניכם את כל פתרונות הדיור המוגן הקיימים בישראל כיום, לספק לכם את כל המידע הדרוש אודות כל אחד מהם, ולסייע לכם לקבל את ההחלטה הנכונה עבורכם. בין אם הבחירה תבוצע על פי מיקום הדיור, השירותים המצויים בו או העלות – אנחנו נמצא את הפתרון הטוב ביותר ונאפשר לכם את כל הידע שתידרשו לו. אחרי הכל, חשוב שתרגישו מוגנים.

 

מחפשים בית אבות?

זקוקים לפתרון מיידי להוריכם?

פנו אלינו ונמצא פתרון יחדיו ! שיחת חינם 1-800-210-757

צור קשר

  • captcha

    הכניסו את הקוד המופיע בתמונה
  •