בחירת בית אבות או דיור מוגן בתל אביב

מעבר לבית אבות או לדיור מוגן כרוך בשינויים רבים, הן עבור הקשיש והן עבור בני משפחתו. לכן בחירת המקום בו יבלה את עיקר זמנו הנה חשובה ואין להקל בה ראש. היות ומדובר בנושא מעט מבלבל ומאוד רגיש, החלטנו לעשות לכם מעט סדר בדברים.
 

המעבר לבית אבות או דיור מוגן דורש שינוי משמעותי באורח חייו והרגליו של הקשיש, לכן לא פעם ההחלטה על השארתו בסמוך לסביבת המגורים אליה רגיל, תהיה אידיאלית. כתוצאה מכך, רבים הקשישים שהנם תושבי המרכז, שבוחרים לעבור לבית אבות או דיור מוגן בתל אביב. עם זאת היות וקיים היצע רחב, הבחירה עשויה להיות מעט מורכבת. איך בוחרים? באמצעות הקריטריונים הבאים:
 

מיקום אסטרטגי

פרמטר המיקום הנו אחד החשובים בעת הבחירה. יש לזכור שהקשיש מעתיק את מקום מגוריו שזהו שינוי גדול מספיק. לכן שמירה על קשר רציף עם בני המשפחה עשויה לעזור ולסייע לו להסתגל מהר יותר למעונו החדש. אי לכך מומלץ לבחור במקום אשר קרוב למקום המגורים הנוכחי שלכם על מנת שיהיה לכם כמה שיותר נוח להגיע לביקורים תכופים. גם כאשר מדובר במסגרות דיור מוגן בהן הקשישים עצמאים, נהנים מחיי חברה ומשפע של פעילויות מותאמות לגילם ותחומי עניינם, עדיין הם זקוקים לבני משפחתם האהובים כדי להרגיש כמה שיותר נינוחים ובטוחים.
 

גישה נוחה

מלבד קרבה למיקום המגורים יש לשקול גם את העובדה שבתל אביב ישנם עומסי תנועה, כך שגם אם בפועל המיקום קרוב, יכול מאוד להיות שכדי להגיע אליו תאלצו לעמוד בפקקים זמן רב או לחפש אחר חנייה. משתנים אלו עלולים להשפיע על תדירות הביקור ואף לקצר אותו. לכן כדאי לקחת בחשבון גם סוגיות כמו גישה נוחה. מיקום אטרקטיבי בלב תל אביב יכול להישמע טוב, אולם כשבוחנים את כל אשר נלווה לכך מבינים כי ישנם עוד שיקולים שחשוב להתייחס אליהם.
 

היקף השירותים

היקף השירותים הניתנים בבית האבות או במסגרת הדיור המוגן וסוגם זהו פרמטר חשוב, הן כאשר מדובר בקשיש עצמאי והן כאשר מדובר באדם סיעודי. לכן כדי לבחור במקום המתאים ביותר לבן המשפחה היקר לליבכם, יש קודם כל להגדיר את מצב בריאותו הפיזי והנפשי. קשישים שונים זקוקים לרמות תמיכה ועזרה שונות, בהתאם למידת עצמאותם. בעת בחירת בית אבות או מסגרת דיור מוגן יש לוודא כי השירותים הניתנים מותאמים לצרכיו הבריאותיים והנפשיים של הקשיש.
 

איכות התנאים

בכל בית אבות או מסגרת דיור מוגן מוצעים תנאים שונים. ישנם מקומות אשר יציעו חדר פרטי ובו מטבח, מקום לאירוח ועצמאות מלאה באורח החיים ובהתנהלות. לעומת זאת יהיו מקומות אשר יספקו תנאים אחרים כמו חדר עם שותפים, מטבח משותף או חדר אוכל ועוד. לכן רגע לפני שבוחרים מסגרת טיפולית כדאי לבדוק מהם התנאים במקום. יש לציין שלעיתים התנאים מושפעים מאיכותו של המקום ועומדים בקנה אחד עם יכולתו הכלכלית של הקשיש או בני משפחתו.
 

עלות

העלות של מסגרת דיור מוגן או בית אבות משתנה ממקום למקום וישנו טווח רחב של מחירים. לעיתים המיקום המרכזי והעובדה כי מדובר בתל אביב, אלו הם מאפיינים שעשויים ליקר את התשלום החודשי. כדי לבחור מקום התקציב המשפחתי משחק תפקיד מרכזי, כאשר העלויות הן יגדלו בהתאם לאיכות התנאים במקום. לכן כדאי לאתר מקומות אשר נותנים את המענה הטוב ביותר לקשיש אך בד בבד, נמצאים במסגרת התקציב שלו. יש לציין כי ניתן לבדוק אפשרויות מימון שונות ומגוונות.
 

ייעוץ

העלייה בתוחלת החיים הובילה עמה לצמיחה של מסגרות המיועדות לקשישים כמו בתי אבות ומסגרות דיור מוגן. היות וקיים היצע נרחב הבחירה עשויה להיות מעט קשה, מה גם שמדובר בסיטואציה אשר מלכתחילה מאוד רגישה עבור כל הנוגעים בדבר. לכן לא פעם כדי לבחור מסגרת לקשיש המתאימה למצבו התפקודי, ליכולת הכלכלית וכן לאזור הגיאוגרפי יש צורך לפנות לייעוץ מקצועי מטעם אנשי מומחים לדבר. כמו כן, רצוי לבחור בגוף המכיר את הסוגים השונים של המסגרות לקשישים ולכן יכול להמליץ במקצועיות וברגישות על הפתרון המתאים.

 

לסיכום: בחינת כל הפרמטרים לעומקם לצד התרשמות אישית ותחושת בטן יהוו את הצעד הראשון במציאת בית אבות או דיור מוגן בתל אביב. ואם אתם מתקשים, תמיד תוכלו לקבל ייעוץ מטעם חברה מקצועית שתסייע לכם ברצון ובמקרים מסוימים, אף ללא עלות.

מחפשים בית אבות?

זקוקים לפתרון מיידי להוריכם?

פנו אלינו ונמצא פתרון יחדיו ! שיחת חינם 1-800-210-757

צור קשר

  • captcha

    הכניסו את הקוד המופיע בתמונה
  •