אסתטיקה דנטלית בגיל השלישי

חציתם את גיל 65 ומעוניינים לשמור על שיניים בריאות ויפות? זה הזמן לדעת הכול על אסתטיקה דנטלית לבני ובנות הגיל השלישי


אסתטיקה דנטלית הינו תחום התמחות בענף רפואת השיניים העוסק בשמירה על מראה שיניים בריאות ויפות ומתן מענה טיפולי לבעיות אסתטיקה שונות הקשורות לשיניים. בעשורים האחרונים, לנוכח העלייה המתמדת בתוחלת החיים בישראל ובעולם, מושם דגש רחב על טיפולי אסתטיקה דנטלית המוצעים לבני ובנות הגיל השלישי, כאשר אחד האתגרים המרכזיים הניצבים בפני כל רופא שיניים העוסק במתן טיפולי שיניים לאוכלוסיית הגיל השלישי, הינו הצורך בשמירה על שלמות השיניים בפה וזאת תוך שמירה על יכולת הלעיסה והמראה האסתטי של השיניים כאחד.

טיפולי שיניים לבני הגיל השלישי, מחייבים את הרופא המטפל להתייחס למכלול מחלות הרקע השונות המאפיינות את בני ובנות הגיל השלישי, לרבות, סוג התרופות אותן הם נוטלים וזאת מכיוון שחלק מהתרופות הנפוצות גורמות לתופעות לוואי שונות המשפיעות בין היתר על בריאות ומראה השיניים. יחד עם זאת, חשוב לציין שההתקדמות הטכנולוגית בענף רפואת השיניים, מאפשרת פתרונות טיפוליים שונים למגוון בעיות שיניים המאפיינות את בני ובנות הגיל השלישי, לרבות, נסיגת חניכיים, דלקת חניכיים כרונית, אובדן שיניים, שחיקת שיניים ועוד.

 

טיפולי שיניים משקמים לבני ובנות הגיל השלישי

טיפולי שיניים משקמים הנכללים בקטגוריית אסתטיקה דנטלית לבני ובנות הגיל השלישי, כוללים בין היתר טיפולי שתלים דנטליים וטיפולי שיניים להתאמת שיניים תותבות נשלפות. ההחלטה בכל הנוגע לטיפולי שתלים דנטלים או תותבות? נקבעת על ידי הרופא המטפל בהתאם למצב השינים של המטופל.

 

טיפולי אסתטיקה דנטלית

במסגרת טיפולי אסתטיקה דנטלית לבני ובנות הגיל השלישי תוכלו למצוא: טיפולי הלבנת שיניים המיועדים גם לשיניים טבעיות וגם לשיניים מלאכותיות, טיפולי ציפוי שיניים המיועדים בין היתר למצבים בהם שן טבעית נסדקה ו/או חלק ממנה נשבר.

 

טיפים ועצות לשמירה על בריאות השיניים בגיל השלישי

  • יובש בפה- בני ובנות הגיל השלישי נוטים להתמודד עם מצבי יובש בפה הנובעת בין היתר מירידה טבעית של הרוק המיוצר על ידי בלוטות שונות בחלל הפה. במקרים של יובש בפה מומלץ להימנע מצריכת אלכוהול, ניקוטין וקפאין ולהגביר את שתיית המים. כמו כן, מומלץ ללעוס מסטיק ללא סוכר לפרק זמן קצר מייד לאחר האוכל.
  • פצעים בריריות בחלל הפה – שימוש בתותבות מוביל בין היתר להופעתם של פצעים בריריות חלל הפה. תופעה זו עלולה להתרחש גם במקרים של יובש קיצוני בחלל הפה, ובמקרים אלו, מומלץ לקיים בדיקה מקיפה של רקמות בחלל הפה באמצעות רופא שיניים המתמחה במתן טיפולי שיניים לבני ובנות הגיל השלישי.
  • הקפדה יתרה על היגיינה אוראלית יומיומית – היגיינה אוראלית לבני ובנות הגיל השלישי זהה להיגיינה אוראלית בקרב כלל האוכלוסייה והיא כוללת בין היתר: צחצוח שיניים נכון פעמיים ביום, שטיפת חלל הפה והשיניים בתכשירים המיועדים לצורך כך, שימוש בחוט דנטלי לאחר ארוחות וביקור תדיר אצל רופא השיניים (אחת לשלושה עד שישה חודשים).

 

פעולות אלו מתווספות לעצות מעשיות אותן תקבלו מרופא השיניים בהתאם למצבכם הבריאותי, גילכם ומצבם של שיניכם.

מחפשים בית אבות?

זקוקים לפתרון מיידי להוריכם?

פנו אלינו ונמצא פתרון יחדיו ! שיחת חינם 1-800-210-757

צור קשר

  • captcha

    הכניסו את הקוד המופיע בתמונה
  •