איך תבחרו את המטפל הסיעודי המושלם להוריכם?

האם אחד ההורים או קרוב משפחה אחר זקוק למטפל סיעודי צמוד כתוצאה ממחלה או תאונה?

ובכן, כאשר אחד או שני ההורים שלכם הופכים לסיעודיים, מוטל עליכם עול כבד ועליכם לסייע ולתמוך בהם פיזית, נפשית וכלכלית.
במידה ורכשתם ביטוח סיעודי, תוכלו לקבל מימון חלקי או מלא של המטפל הסיעודי, בהתאם לתנאי הפוליסה ומצבם הרפואי של ההורים.
לחלופין, במסגרת ביטוח לאומי אתם זכאים לעזרה וסיוע, וכדאי לבדוק את הזכויות המגיעות לכם ובמיוחד להורים שלכם.

כדי לבחור מטפל סיעודי ניתן לפנות לאחת מחברות הסיעוד המציעות שירות אמין ויעיל, באמצעותן ניתן לבחור מטפל סיעודי מומלץ, ישראלי או עובד זר, בעל כל ההיתרים הנדרשים לעבודה. עליכם לזכור כי נוכחותו של מטפל סיעודי בבית ההורים עלולה לגרום למתח וחרדה מכיוון שמכניסים עובד זר לבית. עם זאת, תפקידו לסייע לכם ובעיקר להורה, לכן חשוב להסתייע בעובד מקצועי, לבבי ואמין.

מטפל סיעודי בהתאמה לצרכי הקשיש

חשוב לבחור מטפל סיעודי בעל ניסיון בטיפול בקשישים.
עליכם לזכור כי תפקידו לסייע להוריכם לאורך כל שעות היום והלילה, לתת להם תרופות בזמן, לסייע להם בפעולות היומיות השגרתיות כמו מקלחת, לבוש, אוכל, ניקיונות וכיוצא בזה. כילדים להורים הסיעודיים אתם מעוניינים להעניק להם איכות חיים גבוהה ככל הניתן, לכן אין להקל ראש בבחירת אחות פרטית או מטפל סיעודי, ויש לבדוק היטב מהו הניסיון שלהם, תוך התייחסות למאפיינים האישיים שלהם כמו הרגלי היגיינה, יחס למטופלים ועוד.

התאמה למאפייני ההורים

הכנסת מטפל סיעודי או אחות פרטית לבית ההורים כרוכה בהתלבטויות רבות, עם זאת שגרת היום הלחוצה, לבטח אינה מאפשרת לכם לשהות כל היום עם ההורים. לכן, ישראלים רבים פונים לחברות הסיעוד המציעות עובדים זרים ממדינות שונות. עליכם לבחור מטפל סיעודי שיוכל לתקשר עם הוריכם, כדאי לברר באיזה שפות המטפל שולט, ובמידת האפשר לשכור שירותיו של מטפל המדבר בעברית, או לפחות באנגלית.

בנוסף, כדאי להתייעץ עם ההורים ולשאול לדעתם לגבי מין המטפל הסיעודי. רוב הקשישים במצב סיעודי יודעים בדיוק האם הם מעדיפים מטפל או מטפלת, ועליכם להתחשב בבקשתם ולפעול בהתאם.

הכשרה רפואית

ישנם מקרים בהם לא ניתן להסתפק בעובד זר, אלא עדיף להעסיק אחות פרטית מקצועית ובעלת הכשרות רפואיות, במיוחד למצבים רפואיים קשים של ההורים. עם זאת, ניתן לשכור את שירותיו של מטפל מקצועי בעל ניסיון עשיר וידע רב שיוכל לספק מענה מושלם לצרכי הוריכם ולמצבם הרפואי והסיעודי.

 

מחפשים בית אבות?

זקוקים לפתרון מיידי להוריכם?

פנו אלינו ונמצא פתרון יחדיו ! שיחת חינם 1-800-210-757

צור קשר

  • captcha

    הכניסו את הקוד המופיע בתמונה
  •