איך בוחרים בית אבות?

ההחלטה על שיכון ההורים בבית אבות בהגיעם לגיל הזהב היא לא פשוטה לכל הדעות. לצד כל התחושות המלוות את הנושא הרגיש, עומד המבחר הרחב של בתי אבות אשר עשוי להקשות על הבחירה, לכן לא פעם מומלץ לפנות אל מומחים בתחום כדי לקבל ייעוץ והכוונה.


אי אפשר להימנע מכך: הזמן עובר ואף אחד לא חסין כלפיו, גם לא ההורים שלנו עד שעד לא מזמן שימוש עבורנו כסלע איתן וחזק. עם זאת כילדיהם אנו רוצים להעניק להם את הטיפול הטוב ביותר שאפשר ולכן שיכונם בבית אבות לא פעם עולה על הפרק, במיוחד כיום כאשר בתי האבות המודרניים אינם כפי שהיו פעם. עם זאת מדובר בהחלטה קשה לכל הדעות, אשר מלווה לא פעם ברגשות אשמה וחששות, הרי זה לא קל פשוט "לשלוח" את ההורים לבית אבות.

 

ההחלטה נתקבלה – כיצד ממשיכים מכאן?

לא לכל אחד יש את היכולת לתת את הטיפול הטוב ביותר להוריו, אשר עם הזמן מתקשים אף בביצוע הפעילויות היומיומיות הפשוטות. לכן כאשר ההחלטה על בית אבות נתקבלה, גם אם בכובד ראש, זה הזמן לפעול ולחפש את המקום המתאים. אולם ככל שאתם נכנסים לעומקו של התהליך ודאי תגלו, כי הנושא אינו כל כך פשוט כפי שחשבתם: באינטרנט קיים מבחר רחב של בתי אבות מסוגים שונים מה שלא פעם עשוי להוביל לתחושה של בלבול.

 

ישנם סוגים השונים של בתי אבות, כיצד בוחרים?

כיום ישנו היצע נרחב של בתי אבות מסוגים שונים. ישנם בתי אבות פרטיים ובהם ניתן למצוא מגוון רחב של שירותים והם אף מיועדים לאנשים בני הגיל השלישי ולהם יכולת תפקודית גבוהה. לצדם ישנם בתי אבות אשר הוקמו על מנת לספק מענה רפואי או נפשי לקשיש, תוך שהן מתאימים עבורו את הסביבה הטיפולית ולא פעם אף כוללים טיפול סיעודי צמוד. בתי האבות השונים אינם נבדלים זה מזה בהיקף השירותים שלהם בלבד, כי אם גם במשתנים נוספים ביניהם: סוגי השירותים שהם מציעים, תנאי הקבלה, סוג הטיפול והשהייה ואף העלות עבור זו השהות. משתנים אלו מובילים לשאלה הבלי נמנעת והיא איך לבחור בית אבות מתאים?

 

קודם כל - יש לקחת בחשבון את צרכיו של הקשיש

כדי להגיע לבחירה נכונה יש בראש ובראשונה לשים את צרכיו של הקשיש במקום הראשון. ללא התייחסות מעמיקה לרצונותיו ולצרכים שלו הן מבחינה גופנית, הן מבחינה בריאותית והן מבחינה נפשית ההחלטה לא תוכלו להיות בטוחים כי אתם עושים עבורו את הדבר הכי נכון. יש לקחת בחשבון כי ישנו הבדל מהותי בין אדם צלול לבין אדם ולו יכולות קוגניטיביות ירודות וכן ישנם עוד גורמים אליהם יש להתייחס לפני שמגיעים אל ההחלטה הסופית. לכן מומלץ לפנות לקבל ייעוץ מטעם מומחים אשר יכול להקל עליכם במהלך כל התהליך, תוך שאתם לומדים את זכויותיו של הקשיש והופכים מודעים לכל הפרטים החשובים.

 

פנייה אל שירותי ייעוץ והכוונה חינם

היות והמעבר לבית אבות עשוי להיות לא פשוט לכל הצדדים המעורבים מטבעם של דברים, מומלץ לפנות לקבלת ייעוץ, כאשר בשבילי הזהב מספקים ייעוץ והכוונה בבחירת בית אבות ללא עלות. יועצים מקצועיים אשר תחום התמחותם הוא בסיוע במציאת בית אבות מכירים את כל בתי האבות שפועלים בארץ על ההבדלים שלהם, הם בקיאים בזכויותיו של הקשיש וכן יכולים לסייע לכם לבחון את הצרכים שלו בקלות וביעילות. כמו כן ייעוץ מקצועי נותן לכם את הפתח לפרוק את אשר על ליבכם, להפיג את החששות שלכם, למצוא אוזן קשבת ואף לסייע לכם לקבל עזרה במימון. יותר מכך, הידיעה שאינכם צריכים לעבור זאת לבדכם מקלה בפני עצמה והיא שתסייע לכם לעבור שלב אחר שלב במהלך התקופה.

 

מה התהליך אותו תעברו בשבילי זהב?

יש לציין כי השירותים ניתנים בחינם כך שכל אחד יכול לעשות בהם שימוש. פנייה לייעוץ והכוונה כוללת כמה שלבים והם:

  • פגישה ראשונה ובה מאפיינים את כל הצרכים
  • יציאה לסיור עם רכב החברה בבתי האבות המתאימים
  • מתן עזרה במימוש הזכויות שלכם ושל הקשיש
  • עזרה בקליטה בבית האבות הנבחר


בעזרת ההכוונה הנכונה והייעוץ המקצועי של המומחים לדבר תוכלו להתמודד עם כל החלטה שתקבלו ביתר קלות, תוך שאתם ממשים את כל הזכויות שלכם ומגיעים לבחירות הנכונות והטובות ביותר.

מחפשים בית אבות?

זקוקים לפתרון מיידי להוריכם?

פנו אלינו ונמצא פתרון יחדיו ! שיחת חינם 1-800-210-757

צור קשר

  • captcha

    הכניסו את הקוד המופיע בתמונה
  •